Цензор.НЕТ

18.12.18 23:13

УГКЦ та ПЦУ тепер в унісон говоритимуть правду світовому співтовариству про Україну і її боротьбу за свободу і незалежність, - голова УГКЦ Святослав

Глава Української греко-католицької церкви Святослав заявив, що УГКЦ і новостворена Православна церква України (ПЦУ) тепер в унісон говоритимуть правду світовому співтовариству про Україну і її боротьбу за свободу, цілісність і незалежність.

УГКЦ та ПЦУ тепер в унісон говоритимуть правду світовому співтовариству про Україну і її боротьбу за свободу і незалежність, - голова УГКЦ Святослав

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляється на інформаційному сайті УГКЦ, глава церкви архієпископ Святослав напередодні в понеділок провів зустріч з Едуардом Хуксом, основною темою якої став Об'єднавчий собор і його результати.

Глава УГКЦ назвав цей собор важливим, історичним моментом у житті України, і тепер є всі передумови для діалогу і співпраці.

"Важливо, щоб за процесами, які відбуваються в житті православних Церков України стояла не просто зміна вивіски, а зміна якості", - сказав предстоятель УГКЦ, говорячи про Об’єднавчий собор.

Архієпископ Святослав наголосив, що тепер обидві церкви: Українська Греко-Католицька Церква і Православна Церква України - повинні йти разом, шукати і реалізовувати те, що єднає, адже "у єдності наша сила і від міжцерковної єдності і співпраці залежить майбутнє нашої країни".

На переконання Глави УГКЦ, важливим здобутком Собору є не тільки обрання Митрополита Епіфанія Предстоятелем Православної Церкви України, а й її входження у спільноту світового православ’я.

"Тепер не тільки УГКЦ може і має нагоду говорити до світового співтовариства про ситуацію в Україні, про війну і її наслідки, а й ПЦУ. Адже перед тим Москва собі узурпувала право говорити від імені православних України на світовому рівні. Саме вони поширювали викривлену інформацію про нібито війну в Україні між православними з одного боку і розкольниками та уніатами з іншого. Тобто, що в Україні триває не війна між Росією і Україною, а внутрішня міжрелігійна суперечка", - пояснив архієпископ Святослав.

При цьому він зазначив, що і УГКЦ, і ПЦУ тепер будуть в унісон говорити правду про Україну та її війну за свободу, цілісність і незалежність.

У свою чергу посол Едуард Хукс відзначив важливу роль Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій загалом і УГКЦ зокрема у питанні розвитку й трансформації українського суспільства.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики