Цензор.НЕТ

19.12.18 10:38

Просив дізнатися про собаку, що був на "Яни Капу" в момент захоплення, давати свідчення відмовився, - адвокат Федоров про відвідування українського моряка Чуліби

Адвокат Геннадій Федоров взяв участь у слідчих діях у СУ ФСБ Росії у справі українських моряків.

Просив дізнатися про собаку, що був на "Яни Капу" в момент захоплення, давати свідчення відмовився, - адвокат Федоров про відвідування українського моряка Чуліби

Згідно з повідомленням у Facebook, його підзахисний - Сергій Чуліба, механік рейдового буксира "Яни Капу", пише Цензор.НЕТ.

"Насамперед хочу переказати слова подяки мого підзахисного родичам, друзям і волонтерам, які надають допомогу українським морякам. С.Р.Чулібі дуже важливо усвідомлювати, що в цей важкий для військовополонених час моряки не забуті, що їх пам'ятають і надають їм моральну й матеріальну підтримку", - написав Федоров.

За його словами, моряк перебуває в хорошому фізичному і психологічному стані, тримається гідно, ніяких скарг або прохань не висловлював. "Ті жорсткі і складні умови, в яких він зараз перебуває, його не турбують. Для нього важливий стан здоров'я його батьків, дівчини та рідних, а також переживає, що вони в його особі втратили на деякий час годувальника і опору. Просив мене дізнатися про долю собаки, який був на катері в момент його захоплення, і переживав за те, що без належного технічного догляду за буксиром "Яни Капу" цей катер може стати непридатним", - ідеться в повідомленні.

Як і інші члени команди, Чуліба під час допиту заявив, що вважає себе військовополоненим і повідомив лише дані, які передбачені статтею 17 Женевської конвенції, тобто прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, звання. Від дачі інших свідчень відмовився.

Просив дізнатися про собаку, що був на Яни Капу в момент захоплення, давати свідчення відмовився, - адвокат Федоров про відвідування українського моряка Чуліби 01

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 дніву Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики