Цензор.НЕТ

19.12.18 10:58

Для США, ЄС і НАТО абсолютно зрозуміло, що РФ діяла незаконно під час атаки на українські кораблі. Це була військова агресія, - Волкер

Для США, ЄС і НАТО абсолютно зрозуміло, що РФ діяла незаконно під час атаки на українські кораблі.

Для США, ЄС і НАТО абсолютно зрозуміло, що РФ діяла незаконно під час атаки на українські кораблі. Це була військова агресія, - Волкер

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ВР, про це повідомив спецпредставник США з питань України Курт Волкер на зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм у Києві.

Спецпредставник США зазначив, що для Штатів є абсолютно зрозумілим і прозорим той факт, що атака на українські морські кораблі була повністю незаконна: "Це була незаконна претензія на морські територіальні води. Незаконним було блокування і захоплення кораблів та моряків".

Він повідомив, що на цей факт була відповідна реакція багатьох країн, зауваживши, що вчора у Брюсселі під час зустрічей з представництвом ЄС і НАТО було наголошено, що Росія діяла незаконно - це була військова агресія".

"Ми підтримуємо прагнення України щодо зміцнення боєготовності збройних сил для відповіді на російську агресію", - наголосив Волкер, зауваживши, що дуже важливо не продовжувати в часі дію воєнного стану і дотримуватися демократичних принципів.

Він також високо оцінив ухвалення законів про розмінування, бо це впливає на життя людей у східних регіонах, підготовку закону про закупівлі в оборонному секторі.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Адвокат Анастасія Саморукова вже відвідувала Володимира Терещенка в "Лефортово".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики