Цензор.НЕТ

19.12.18 11:08

Держдума допоможе "постраждалим за релігійною ознакою" священикам УПЦ МП швидше отримати громадянство РФ

У парламенті Російської Федерації запропонували ухвалити рішення, яке допоможе захистити священиків, "які постраждали за віру в Україні".

Держдума допоможе "постраждалим за релігійною ознакою" священикам УПЦ МП швидше отримати громадянство РФ

Про це 18 грудня заявив глава "Держдуми" В'ячеслав Володін, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Интерфакс.

"Сьогодні в Україні грубо порушується один з базових конституційних принципів - свобода віросповідання", - сказав журналістам у вівторок Володін.

Він не відкидає, що депутати підготують законодавчі пропозиції, які передбачають особливий порядок отримання російського громадянства для постраждалих за релігійною ознакою українців.

Спікер також повідомив, що в Держдумі розглядають можливість направити в ПА ОБСЄ, інші міжпарламентські організації та національні парламенти країн Європи заяву "про неприпустимість розпалювання релігійної ворожнечі та гонінь проти віруючих і священнослужителів в Україні".

Володін вважає, що "на священнослужителів України чиниться тиск, проводяться обшуки і допити".

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

У четвер Верховна Рада планує розглянути законопроект, який зобов'яже перейменуватися Українську православну церкву Московського патріархату, а також законопроект про порядок переходу громад і майна УПЦ МП до складу Православної церкви України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики