Цензор.НЕТ

19.12.18 11:56

За Онуфрія УПЦ МП жодного разу не збиралася ні на нараду, ні на собори. І Крим вже почався, і війна. Скільки я не просив зібратися, мені відповідали: "А навіщо?" - митрополит Симеон

Напередодні Об'єднавчого собору 12 архієреїв Української православної церкви Московського патріархату обіцяли на нього прийти, але прийшли двоє. Решту відштовхнув не страх перед неканонічністю - вони злякалися за свій трон.

За Онуфрія УПЦ МП жодного разу не збиралася ні на нараду, ні на собори. І Крим вже почався, і війна. Скільки я не просив зібратися, мені відповідали: "А навіщо?" - митрополит Симеон

Про це в інтерв'ю "theБабель", яке вийшло 18 грудня, розповів колишній митрополит УПЦ МП Симеон, який перейшов до Православної церкви України, передає Цензор.НЕТ.

"Мені дивно, бо деякі ще ввечері перед собором говорили, що будуть, обіцяли це і президенту, і екзархам, але 15 грудня раптово опинилися за кордоном або захворіли. Але треба розуміти: не страх перед неканонічністю їх відштовхнув — вони злякалися за свій трон, за своє місце. Як то буде? А головне, що церква —консервативна структура. За ці роки, за Онуфрія, ми жодного разу не збиралися ні на нараду, ні на собори. Не було зібрань архієреїв, на яких можна було б висловити свою думку. І Крим вже почався, і війна, а зібрань не було. Скільки я просив зібратись, мені відповідали: "А навіщо?" - розповів він.

"Все йшло через президента та екзархів. Напередодні собору було відомо про 12 архієреїв, які мали прийти. Але й тут стався обман", - додав Симеон.

Відповідаючи на запитання про те, чи розраховував він на свою перемогу на виборах предстоятеля ПЦУ під час Собору, Симеон відповів: "Ні. Як я міг розраховувати, якщо не було наших архієреїв. Для мене було дивом, що Епіфаній переміг мене лише на 8 голосів (36 проти 28). У мене ніколи не було зіркової хвороби, хоча постійно казали: "Симеон — людина президента". Але я не його людина".

Нагадаємо, рішенням Синоду УПЦ МП були звільнені митрополити Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) та Вінницький Симеон (Шостацький), які безпосередньо брали участь у Соборі. А також благочинний Вінницького району архімандрит Дорофей (Маркевич), голова відділу інформації Київської єпархії протоієрей Петро Зуєв, клірик Дніпропетровської єпархії протоієрей Богдан Гулямов та протодиякон Ростислав Воробей.

Усім їм заборонено священнослужіння в УПЦ МП.

У четвер Верховна Рада планує розглянути законопроект, який зобов'яже перейменуватися Українську православну церкву Московського патріархату, а також законопроект про порядок переходу громад і майна до складу Православної церкви України.

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики