Цензор.НЕТ

19.12.18 11:47

Розчарувавшись в "русской весне", дедалі більше росіян шкодують про розпад СРСР, нині таких уже 2/3, - опитування

Кількість осіб, які сумують за Радянським Союзом, досягла максимуму за останні 10 років, серед них багато молодих людей 18-24 років.

Розчарувавшись в "русской весне", дедалі більше росіян шкодують про розпад СРСР, нині таких уже 2/3, - опитування

Кількість росіян, які шкодують про розпад Радянського Союзу, досягла максимуму за останнє десятиліття. Про це свідчить опитування "Левада-центру", опубліковане російською газетою "Ведомости", повідомляє Цензор.НЕТ.

Частка тих, хто вважає, що розвалу СРСР можна було уникнути, досягла 60%, що стало максимумом за 13 років опитувань. Частіше за інших про розпад СРСР шкодубть люди від 55 років, але такі настрої зростають і серед молодих росіян віком 18-24 роки.

Серед головних причин, чому росіянам не вистачає СРСР, опитані назвали те, що в 1991 році була зруйнована єдина економічна система (52%), а люди втратили відчуття належності до великої держави (36%). Кожен третій (31%) також сказав про зростання взаємної недовіри і жорстокості.

За словами соціологів, окупація Росією Криму та підтримка терористів на Донбасі спочатку зменшили кількість осіб, що сумують за Союзом. Адже агресія проти України та протистояння із Заходом багато в чому компенсували потребу росіян у великодержавності, каже соціолог "Левада-центру" Карина Піпія.

Але, розчарувавшись наслідками так званої "русской весны", росіяни знову почали мріяти про СРСР.

"Спочатку було відчуття, що Майдан - тимчасове явище, з'явився фантом "Новоросії", але зараз зрозуміли, що Україна не повернеться, а якщо не повернеться вона, то й інші теж. Все це розбурхує ностальгію", - пояснює політолог Олексій Макаркін.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики