Цензор.НЕТ

19.12.18 14:25

В Україні виник гострий дефіцит залізничних локомотивів, - глава Асоціації власників вагонів Криворучко

Україна відчуває гострий дефіцит залізничних локомотивів, і проблему ускладнює ще й той факт, що держкомпанія "Укрзалізниця" суттєво відстає в планах їхнього придбання.

В Україні виник гострий дефіцит залізничних локомотивів, - глава Асоціації власників вагонів Криворучко

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в блозі глави Асоціації власників вагонів Олександра Криворучка, опублікованому на OBOZREVATEL.

Так, підприємство заявило, що в 2019 році має намір купити 15 магістральних вантажних тепловозів виробництва компанії General Еlectric. Однак ця угода анонсувалася ще навесні 2018 року.

"До речі, якщо загалом в УЗ планували придбати 30 локомотивів GE, а зовсім нещодавно надійшли перші машини, то виходить, що за два тижні, що залишилися до кінця 2018 року, в Україну мають прибути всі перші 15 локомотивів, чи не так?" - зазначив він.

Криворучко також наголосив, що навіть придбання обіцяних 15 локомотивів особливо не врятує ситуацію на ринку залізничних перевезень. Адже зараз із 1758 вантажних локомотивів, які числяться в інвентарному парку УЗ, в експлуатації перебуває лише 945. А мінімальна потреба підприємства в нових локомотивах становить 310 одиниць на термін до 2025 року.

"Що ж, фінплан УЗ ще проходитиме узгодження в профільних міністерствах. Але поки що не вселяє впевненості оптимістичне запевнення держмонополіста про те, що реалізація всіх заходів, передбачених проектом фінплану на 2019 рік, дозволить забезпечити необхідну швидкість руху поїздів і безпеку перевезень вантажів і пасажирів", - резюмував він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики