Цензор.НЕТ

19.12.18 15:34

Україна планує новий прохід кораблів через Керченську протоку, - Турчинов

Україна пропонує партнерам взяти участь у проході кораблів з українських Чорноморських портів до українських портів на Азовському узбережжі.

Україна планує новий прохід кораблів через Керченську протоку, - Турчинов

Як передає Цензор.НЕТ, про це Секретар РНБО Олександр Турчинов сказав в інтерв'ю ВВС.

"Це для нас принципово. Якщо ми зупинимось і відступимо, то Росія фактично виконає своє завдання із захоплення Азовського моря, пред'явить світу самовизначені нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму", - наголосив Турчинов.

Він додав, що перехід можливий уже найближчим часом, адже, на його думку, з цим питанням не можна зволікати. "Ми пропонуємо нашим партнерам взяти участь у цьому проході з українських Чорноморських портів до українських портів на Азовському узбережжі", - додав секретар РНБО.

За його словами, Україна запрошуватиме представників ОБСЄ та інших міжнародних організацій, щоб вони були присутні на наших кораблях, для того, щоб довести всьому світу, що Україна та її моряки не порушують жодних законів і міжнародних правил.

Водночас він зазначив, що поки така ініціатива не отримала відповіді. "Коли до цього питання буде прикута увага провідних країн світу, Росія підіжме хвоста та не ризикне агресивно діяти", - впевнений Турчинов.

Він наголосив, що якщо залишити напризволяще ситуацію, яка розгортається навколо Керченської протоки, якщо наші моряки не будуть негайно звільнені з полону, тоді цивілізований світ фактично визнає, що Росія має право на будь-яку агресію, на будь-які зміни кордонів, і не буде нести за це відповідальність.

"Давайте говорити чесно - РФ засуджена, але не покарана", - вважає глава Ради нацбезпеки. На його думку, після такої агресії мають бути значно посилені санкції проти Росії, вжиті відповідні заходи щодо російського флоту по всьому світу, інакше наступні дії будуть ще кривавішими і небезпечнішими не лише для України, а й для інших країн.

Як повідомлялося, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Спецпризначенці ФСБ РФ захопили всі три українські кораблі та 24 моряків, троє з яких поранені.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці.

В окупованому Сімферополі всі захоплені росіянами моряки були заарештовані. Їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Готовність захищати їх висловили 50 кримських і російських адвокатів. Дії захисників координує Микола Полозов.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики