Цензор.НЕТ

19.12.18 19:20

Водоканали України на межі припинення поставок питної води, - "Укрводоканалекологія"

Українські водоканали не можуть увійти в ринок електроенергії з 100% передоплатою, оскільки не мають можливості забезпечити її.

Водоканали України на межі припинення поставок питної води, - "Укрводоканалекологія"

Про це 19 грудня на прес-конференції "Закон "Про ринок електричної енергії": водоканали України опиняються на межі припинення постачання питної води",  заявили представники Асоціації "Укрводоканалекологія" та керівники українських водоканалів, повідомляє Цензор.НЕТ.

Так, згідно із Законом України "Про ринок електричної енергії", водоканали мають увійти в ринок електроенергії зі 100 % передоплатою. Для цього до 1 січня 2019 року потрібно укласти нові договори з енергопостачальними організаціями. У разі якщо договорів не буде, відповідні організації не зможуть постачати електроенергію водоканалам.

Однак водоканали не можуть забезпечити 100 % передоплату через низку об’єктивних причин: тариф не покриває всі витрати підприємств, більшість підприємств не отримали погашення заборгованості з різниці в тарифах (біля 2,5 млрд грн.), є затримки з відшкодування сум пільг та субсидій тощо. Через це підприємства галузі станом на кінець 2018 року мають близько 6 млрд грн заборгованості за спожиту електроенергію.

"Нериторичне питання до народних депутатів України та НКРЕКП: як водоканали можуть увійти в ринок електричної енергії зі 100% передоплатою, якщо тариф не покриває всі витрати підприємств, процедура коригування складових затягнута в часі на декілька місяців, а наявні борги Держави з різниці тарифів за попередні періоди не дають шансів залучити до торгів продавців енергоносія?", – зазначив президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький.

Наголошується, що водоканали не можуть розраховуватись своєчасно навіть при діючій системі розрахунків (за фактом отриманих послуг), не кажучи вже про попередню оплату, згідно з вимогами, внесеними до Закону.

"Для того щоб не допустити зупинки водоканалів зокрема необхідно: Негайно відтермінувати введення в дію деяких положень Закону, змінити існуючу систему тарифоутворення, врегулювати питання державної компенсації різниці в тарифах", - йдеться в заяві учасників прес-конференції.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики