Цензор.НЕТ

20.12.18 09:08

Україна вийшла з чорного списку країн, у яких застосовують тортури до затриманих, - Петренко

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна вийшла зі списку країн, які мають системні проблеми з випадками катування осіб під час затримання.

Україна вийшла з чорного списку країн, у яких застосовують тортури до затриманих, - Петренко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це він повідомив журналістам у середу.

"Зараз ми констатуємо, що кількість катувань під час затримання, кількість фактів, коли на людину тиснуть, зменшилася в рази. Україна взагалі вийшла з чорного списку тих країн, які мають системні проблеми з катуваннями під час затримання громадян", - сказав Петренко.

Він пояснив це тим, що зараз "кожна людина, яку затримують правоохоронні органи, має право протягом двох годин отримати адвоката, а до того часу ні слідчий, ні прокурор не мають права в цієї людини брати будь-які свідчення, тиснути на неї або шантажувати".

"Зараз ми маємо дуже хорошу практику зі співпрацею нової поліції, з новими правоохоронними органами щодо навчання слідчих, яким чином їм комунікувати з адвокатами, юристами безоплатної правової допомоги", - зазначив міністр.

За його словами, за один рік адвокати системи безоплатної правової допомоги домоглися виправдувальних вироків для 500 людей, на яких " вішали" справи, котрі недорозслідували.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики