Цензор.НЕТ

20.12.18 09:24

41 сенатор США пропонує провести міжнародну операцію проти РФ у Чорному морі

41 американський сенатор вніс на розгляд у Верхню палату Конгресу США законопроект про проведення в Чорному морі міжнародної операції проти Російської Федерації.

41 сенатор США пропонує провести міжнародну операцію проти РФ у Чорному морі

Як передає Цензор.НЕТ, документ опубліковано на сайті одного з його творців, сенатора-республіканця Рона Джонсона

"Сполучені Штати і наші союзники мають негайно вжити рішучих і потужних контрзаходів у зв'язку з військовою агресією Росії в Керченській протоці", - зазначив сенатор Джонсон.

Серед гідних відповідей пропонується організувати міжнаціональну операцію зі свободи судноплавства в Чорному морі, а також покласти край будівництву трубопроводу "Північний потік-2".

Також у документі зазначено, що Сполучені Штати мають збільшити поставки летальної зброї в Україну, особливо для розширення її морських можливостей.

"Слабкість лише провокує подальшу агресію", - резюмує сенатор.

19 грудня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов анонсував спробу нового проходження військових кораблів ЗСУ через Керченську протоку. За його словами, така дія принципова для Києва, оскільки "якщо ми зупинимося і відступимо, то Росія фактично виконає своє завдання із захоплення Азовського моря". У Москві відповіли, що слова Турчинова можуть бути розцінені як оголошення чергової провокації.

Як повідомлялося, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Спецпризначенці ФСБ РФ захопили всі три українські кораблі та 24 моряків, троє з яких поранені.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці.

В окупованому Сімферополі всі захоплені росіянами моряки були заарештовані. Їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Готовність захищати їх висловили 50 кримських і російських адвокатів. Дії захисників координує Микола Полозов.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики