Цензор.НЕТ

20.12.18 10:31

Україні зараз потрібні невеликі кораблі патрулювання. 10-15 таких суден в Азовському морі викликали б тривогу в РФ, - екс-посол США Гербст

Захід має сильно відреагувати на акт агресії РФ проти українських кораблів у Керченській протоці.

Україні зараз потрібні невеликі кораблі патрулювання. 10-15 таких суден в Азовському морі викликали б тривогу в РФ, - екс-посол США Гербст

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це в інтерв'ю тижневику "Новое время" розповів екс-посол США в Україні, директор Євразійського центру при Атлантичній раді США Джон Гербст.

За його словами, Захід має сильно відреагувати на акт агресії РФ проти українських кораблів у Керченській протоці.

"Я разом з багатьма іншими виступаю за нові санкції, за постачання Україні нових типів зброї, а також за патруль натівських та американських кораблів у східній частині Чорного моря", - зазначив експерт.

Відповідаючи на питання про готовність США надати Україні серйозне озброєння (ракети та катери), екс-посол зазначив, що подібні пропозиції Вашингтон уже робив.

"США вже запропонували Україні взяти деякі кораблі, але труднощі з цим виникли в української сторони. Сам я, звичайно, людина не військова, однак знаю хоч щось про безпеку. Я думаю, що Україні зараз потрібні невеликі кораблі патрулювання (англійською PT boats) - є типи Mark IV, Mark V та Mark VI. Такі невеликі кораблі мають швидкий хід, у них є торпеди і ракети. Я думаю, що флот із 10-15 таких кораблів в Азовському морі викликав би тривогу з боку російських військових командирів", - зазначив він.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків тримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики