Цензор.НЕТ

20.12.18 12:45

"Рейтинг у Петра Олексійовича ніби зріс", - Путін про "провокацію" в Керченській протоці. ВIДЕО

Президент Росії Володимир Путін під час прес-конференції відповів на запитання про збройну агресію ВМФ РФ у Керченській протоці проти українських збройних сил, пов'язавши акт агресії з виборами президента в Україні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Український журналіст Цимбалюк запитав у Путіна, які умови обміну українських моряків, а також у яку суму обходиться Росії війна на Донбасі.

"З приводу людей які страждають на Донбасі... Хто встановив блокаду між Донбасом і рештою України? Хіба Росія це зробила?" - заявив Путін.

Президент Росії додав, що РФ "здійснює різну допомогу" на Донеччині, щоб людей "не з'їли і не порвали".

"Спроба вирішити політичні питання за допомогою сили... вони приречені на провал. Як урегулювати відносини, хто залишиться при владі, хто не залишиться. Справа не в персоналіях... Ми хочемо, щоб було процвітання. Україна залишається нашим найбільшим торговельно-економічним партнером. Торговий обіг зростає. Це не дивно? Не дивно. Це природні зв'язки. Але поки в київських коридорах влади перебувають русофоби, така ненормальна ситуація триватиме", - додав глава країни-агресора.

Говорячи про захоплених українських моряків Путін заявив, що в Керченській протоці сталася "провокація", яку він пов'язав з майбутніми виборами президента України.

"Констатуємо, що це була провокація. Мені здається, що провокації завжди погані, провокація розрахована на загострення ситуації. Навіщо потрібен нашим українським партнерам такий розвиток подій? Зрозуміло, там вибори, їм потрібно загострювати, щоб підняти рейтинг одного з претендентів на пост президента. Я маю на увазі чинного президента, чинної влади. Але це погано, це в кінцевому підсумку на шкоду інтересам свого народу. Хоча можна без будь-яких провокацій рухатися спокійно, як і було досі. Вдалася вона чи ні? Ну, з точки зору підвищення рейтингу, може бути. Рейтинг у Петра Олексійовича ніби зріс, він тепер із 5 позиції перемістився десь на 2-3, коливання близько 15%, Юлія Володимирівна (так? Володимирівна?) - у неї 20 з гаком, а всі інші - Зеленський, Бойко - у них приблизно 12%. У цьому сенсі він своє завдання виконав, за рахунок інтересів країни. Це поганий спосіб підняття рейтингу", - заявив він.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків тримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики