Цензор.НЕТ

20.12.18 19:15

Співробітники ФСБ схиляють військовополонених українських моряків до укладення досудової угоди: залучають навіть співкамерників, - Полозов

Слідчі пропонують військовополоненим українським морякам, які перебувають у московському СІЗО, укласти досудову угоду, яка передбачає визнання провини.

Співробітники ФСБ схиляють військовополонених українських моряків до укладення досудової угоди: залучають навіть співкамерників, - Полозов

Про це повідомив адвокат одного з обвинувачених Микола Полозов, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми знаємо, що це співробітники ФСБ, і зазначу, що це не поодинокий якийсь випадок, наразі нам вже відомо про сім таких випадків. Моряки розповідають своїм адвокатам, що до них приходять три людини та пропонують укласти досудову угоду, при цьому нікого із захисників слідчі не запрошують для участі в допиті, називаючи це розмовою", - сказав М.Полозов.

Він зазначив, що обвинувачені відмовляються від пропозиції співробітників ФСБ, оскільки вважають себе військовополоненими.

"Скажу більше, що залучаються навіть сусіди у камері моряків, які ведуть із ними розмови про нібито користь досудової угоди. Я вважаю, що такі дії з боку слідства абсолютно незаконні та порушують права наших підзахисних на захист. Слідство намагається скористатися незнанням іноземними громадянами російського законодавства, щоб полегшити собі роботу, адже, якщо вони визнають провину, то і розслідувати вже буде нічого", - пояснив адвокат.

Він наголосив, що адвокати оскаржать дії слідчих, а також звернуться до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків тримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики