Цензор.НЕТ

20.12.18 17:51

Росія заблокувала обмін полоненими до Нового року, хоч Україна і запропонувала кілька форматів, - Марчук

А представники ОРДЛО спочатку самі запропонували обмін, а потім несподівано від нього відмовилися.

Росія заблокувала обмін полоненими до Нового року, хоч Україна і запропонувала кілька форматів, - Марчук

Росія відмовилася проводити у 2018 році обмін своїх громадян, які відбувають покарання в українських в'язницях, на українців, які перебувають у російських в'язницях. Про це 20 грудня під час брифінгу в Києві повідомив представник України у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі, колишній прем'єр-міністр, екс-голова Служби безпеки України та Міністерства оборони Євген Марчук, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "ГОРДОН".

"Україна внесла документально обґрунтовану пропозицію щодо проведення обміну до нового року. Ми пояснили, що Україна готова обміняти 23 російських громадян, які відбувають покарання за тяжкі злочини в місцях позбавлення волі, на 23 українських ув'язнених, які перебувають у російських в'язницях. Росія відмовилася. Навіть на мою заяву: "То ви відмовляєтеся від своїх громадян?" вони кажуть, мовляв, це інша тема, це не пов'язано з подіями на Донбасі і так далі", – розповів Марчук.

Він додав, що, окрім цього, Україна запропонувала обмін у форматі "66 на 19".

"Тобто Україна обмінює 66 осіб, які відбувають покарання в Україні, на 19 українців, які перебувають у підвалах ОРДЛО. Росія стверджує, що ми повинні домовлятися з представниками ОРДЛО, але в принципі відмовилася", – повідомив Марчук.

Україна погодилася на пропозицію представників ОРДЛО провести обмін "8 на 33", заявив він.

"Ми звільняємо 33 осіб, а вони вісьмох. Ми погодилися на їхню пропозицію, а вони від неї відмовилися... Тобто дві пропозиції України, і одну, яка пройшла через СММ ОБСЄ, було відхилено, бойовики відмовилися до кінця року їх проводити", – підсумував Марчук.

Він підкреслив, що Україна буде робити все, щоб обмін відбувся.

20 травня 2018 року спікер Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца повідомляла, що в Росії з політичних мотивів утримуються 24 українця, а в окупованому Криму - понад 40. 25 червня глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що на Донбасі утримують 113 українських заручників.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики