Цензор.НЕТ

20.12.18 19:06

Верховна Рада дозволила Міністерству оборони закуповувати зброю напряму, без посередництва "Укрспецекспорту"

Це крок до того, щоб Україна змогла наступного року закупити озброєння у Сполучених Штатів.

Верховна Рада дозволила Міністерству оборони закуповувати зброю напряму, без посередництва "Укрспецекспорту"

Верховна Рада зробила крок до того, щоб дозволити Міністерству оборони напряму купувати озброєння у США. Депутати 234 голосами підтримали в першому читанні законопроект про внесення змін до законодавства щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Сегодня".

Законопроектом пропонується надати можливість державним замовникам (Міноборони) за державним оборонним замовленням безпосередньо здійснювати закупівлю військової продукції, щоб оптимізувати цей процес, прискорити закупівлі і заощадити кошти посередницькі послуги.

Метою законопроекту є розширення можливостей державних замовників з оборонного замовлення, зменшення витрат на закупівлю військової продукції.

Зараз імпортом озброєння в Україні займаються посередницькі структури "Укрспецекспорту". Такі угоди з імпорту озброєння і товарів оборонного призначення є засекреченими. У Раді сподіваються, що остаточне схвалення законопроекту оптимізує закупівлі продукції оборонного призначення для власних потреб державних замовників і зробить їх прозорішими.

Зазначимо, напередодні в Комітеті Ради пояснювали, причому тут США до поставок озброєння напряму Міністерству оборони.

"Є одне застереження у Сполучених Штатів. Вони просять Верховну Раду скасувати радянський атавізм в нашому законодавстві, що забороняє Міністерству оборони отримувати це озброєння. США хочуть надавати допомогу безпосередньо Збройним силам. ... Сполучені Штати абсолютно чітко дають нам зрозуміти, що якщо ми не ухвалимо цей закон, то вони не зможуть у повному обсязі надати нам військову допомогу", - говорив глава оборонного Комітету Сергій Пашинський.

В цьому контексті він нагадував, що на 2019 рік США заклали в своєму бюджеті виділення Україні 250 млн доларів військово-технічної допомоги, з яких 125 млн на закупівлю озброєння. Але також і висунули умову Києву привести у відповідність своє законодавство.

Водночас днями спецпредставник США з питань України Курт Волкер натякнув на нові військові поставки Києву: "У нас є можливість продати додаткове (військове) обладнання. Будуть зроблені оголошення, Конгрес буде повідомлений у найближчі пару місяців про перші транші".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики