Цензор.НЕТ

20.12.18 21:01

"Подальше мовчання неможливе. Це виклик православному світу", - УПЦ МП опублікувала лист Кирила главам православних церков про ситуацію в Україні

Глава РПЦ Кирил написав листа предстоятелям православних церков у світі, де виклав своє бачення процесу створення Православної церкви України.

"Подальше мовчання неможливе. Це виклик православному світу", - УПЦ МП опублікувала лист Кирила главам православних церков про ситуацію в Україні

Як передає Цензор.НЕТ, текст листа Кирила опублікував синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ КП.

Послання відправлено предстоятелям усіх православних церков світу.

У тексті листа зазначається: "Святіший Патріарх Кирил сповістив їх про те, що 15 грудня цього року в Києві за безпосередньої участі і під прямим заступництвом державної влади України відбулися збори "ієрархів", "духовенства" і мирян двох українських розкольницьких груп. Учасники цього незаконного зборища, які засідали в історичному храмі Софії Київської, самопроголосили себе "Об’єднуючим собором". Насправді так зване об’єднання полягало в злитті один з одним двох схизматичних організацій, з яких була утворена одна. У "соборі" брали участь лжеєпископи розкольницького "Київського Патріархату" й іншої неканонічної структури – "Української автокефальної православної церкви".

"Між тим, канонічна Українська Православна Церква, очолювана визнаним в усьому православному світі Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм, відповідно до рішення її Священного Синоду від 7 грудня минулого року відмовилася від участі в даному заході, вважаючи його "незаконними зборами". Незважаючи на численні випадки тиску на її архіпастирів, з 90 ієрархів, з яких складається єпископат, в псевдособорі взяли участь лише 2 архієрея, один єпархіальний і один вікарний. Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 17 грудня обидва вони через ухилення в розкол і грубе порушення архієрейської присяги були звільнені з посад і заборонені в священнослужінні", – підкреслив Кирил.

У листі йдеться: "Сумним підсумком цього незаконного зборища стало обрання "предстоятеля" так званої "Православної церкви України". Ним став розкольницький "ієрарх" самопроголошеного "Київського Патріархату" С.П. Думенко, який усі свої псевдохіротоніі та навіть "чернечий постриг" з ім’ям Єпіфаній отримав від рук виверженого з сану та підданого анафемі Філарета Денисенка. Новообраний "предстоятель" поспішив публічно заявити, що Філарет довічно збереже за собою титул "почесного патріарха" і буде "довічно допомагати нам розвивати нашу єдину Помісну Українську Православну Церкву".

Кирил зазначив, що "настає час, коли подальше мовчання вже неможливе, бо те, що відбувається на наших очах, – виклик усьому православному світу. Немає сумнівів, що український сценарій в майбутньому може бути реалізований по відношенню до будь-якої іншої Помісної Церкви".

Кирил сповістив адресатів послань, що на наступний день після "собору", 16 грудня, Патріарх Константинопольський Варфоломій офіційно визнав обрання "предстоятеля" розкольницької структури, ім’я якого вже поминалося на літургії в патріаршому храмі святого Георгія, а також оголосив , що 6 січня наступного року надасть так званий томос про автокефалію. У той же день Філарет Денисенко оголосив в київському Володимирському соборі, що в якості почесного патріарха буде довічно керувати об’єднаною розкольницькою "церквою" разом з новообраним "предстоятелем", який буде представляти цю організацію в зовнішніх зв’язках.

Кирил звернувся до Предстоятелів Помісних Православних Церков із закликом не визнавати результати собору, що відбувся в Києві .

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики