Цензор.НЕТ

20.12.18 22:00

УПЦ МП має змінити назву на РПЦ упродовж трьох місяців, інакше їй анулюють реєстрацію, - нардеп Висоцький

За словами Висоцького, питання Лавр можна вирішити силою, але "ніхто не хоче нікого брати і викидати на вулицю".

УПЦ МП має змінити назву на РПЦ упродовж трьох місяців, інакше їй анулюють реєстрацію, - нардеп Висоцький

Якщо через три місяці храми Української православної церкви Московського патріархату не перейменуються в Російську православну церкву, їм анулюють реєстрацію. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив нардеп від "Народного фронту" Сергій Висоцький, співавтор ухваленого сьогодні законопроекту №5309, яким парламент зобов'язав УПЦ МП змінити назву на РПЦ, інформує Цензор.НЕТ.

"Міністерство культури протягом місяця має вивчити питання. Церквам, центри або керівники яких перебувають у країні-агресорі, дають три місяці на зміну статуту. У своїй назві вони мають чітко вказати країну-агресора. Якщо через три місяці вони не перейменують, їм анулюють реєстрацію. Знаючи, як ці люди тримаються за свої парафії, золото, машини та котеджі, вони намагатимуться затягнути процес. Як варіант, почнуть судитися. Звичайно, вони можуть спробувати поплювати проти вітру, але від цього буде гірше тільки їм самим. Так вони налаштують проти себе ще більше людей. Будуть розкручувати тему, що Російська церква не хоче визнавати себе такою. Але всі прекрасно розуміють, що це Російська церква. Навіть ті люди, які є її парафіянами", – підкреслив нардеп.

Він зазначив, що УПЦ МП втратила свою канонічність.

"Я сподіваюся, що багато священнослужителів московської церкви перейде в Православну церкву України. Раніше вони могли залишатися в УПЦ МП, виходячи з її канонічності. Але зараз вона вже не канонічна. І вперті путінофіли, які залишаться в Російській церкві в Україні, будуть членами неканонічної структури. Питання українських лавр, звичайно, можна вирішити і силоміць. За яким правом їх контролюватиме РПЦ? Інша річ, що нам не потрібне насильство, ніхто не хоче нікого брати і викидати на вулицю. Думаю, із часом усе більше парафій за своєю волею перейде в єдину церкву. Утримувати українські святині вічно вони не зможуть", – резюмував Висоцький.

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер, 20 грудня, ухвалила в цілому закон, який зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) у своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви. Відповідний проект закону (№5309) про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій за основу і в цілому підтримали 240 народних депутатів.

Документ передбачає, що релігійна організація, що входить у структуру релігійної організації з центром у державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни. Така релігійна організація в Україні буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розташовано за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій вже підписав ухвалений закон і направив його на підпис президенту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики