Цензор.НЕТ

20.12.18 21:12

Червоний Хрест закликає Росію дати представникам організації доступ до захоплених українських моряків, - Денісова

Вони хочуть оцінити стан моряків і умови їхнього утримання, щоб передати цю інформацію родичам.

Червоний Хрест закликає Росію дати представникам організації доступ до захоплених українських моряків, - Денісова

Червоний Хрест закликав Росію надати представникам організації доступ до захоплених українських моряків, які утримуються в СІЗО Москви. Про це повідомила в Facebook уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, інформує Цензор.НЕТ.

"Пан Ешліманн (глава делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні, - ред.) повідомив мені, що МКЧХ вже направив запит у Російську Федерацію про надання представникам Червоного хреста доступу до українських моряків. Після отримання дозволу від РФ і згоди самих військовополонених моряків, вони зможуть відвідати їх", - зазначила Денісова.

Очікується, що після візиту представники МКЧХ зможуть конфіденційно повідомити родичам про стан здоров'я моряків і умови їхнього утримання.

Денісова додала, що в МКЧХ занепокоєні ситуацією із захопленням українських моряків, а також станом їхнього здоров'я.

"Глава делегації МКЧХ в Україні пообіцяв поінформувати мене про перебіг ситуації", - підсумувала омбудсмен.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків тримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики