Цензор.НЕТ

21.12.18 07:56

Пожежа в таборі "Вікторія": командир підрозділу рятувальників Бурдейний повідомив суду, що для гасіння вогню не вистачало води

Київський райсуд Одеси під головуванням Віктора Чаплицького заслухав 20 грудня свідчення у "справі Саркісяна-Ланіної" командира підрозділу ДСНС Сергія Бурдейного, який першим прибув на місце пожежі в дитячому таборі "Вікторія" 15 вересня 2017 року.

Пожежа в таборі "Вікторія": командир підрозділу рятувальників Бурдейний повідомив суду, що для гасіння вогню не вистачало води

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Укрінформ.

"Мій підрозділ прибув на територію оздоровчого закладу першим - о 23 год. 40 хв. Але дерев'яний двоповерховий корпус №5, з якого не евакуювали, як з'ясувалось пізніше, трьох дівчаток, уже палав по всьому периметру. Оскільки температура горіння була дуже високою - зайти всередину приміщення було неможливо. Також виявилося, що в пожежній водоймі недостатньо води для організації гасіння пожежі - довелося шукати інше джерело і тягнути воду здалеку", - розповів свідок Бурдейний.

Крім того, зауважив командир підрозділу рятувальників, працівники табору були охоплені панікою, ніхто не міг доповісти про проведену евакуацію дітей. Марно він шукав когось із відповідальних, старших посадовців.

Зі свого боку, екс-директор закладу Петрос Саркісян заперечив покази свідка Бурдейного щодо неможливості скористатися пожежною водоймою для гасіння вогню.

Адвокат Микола Стоянов, що захищає інтереси родин, потерпілих від пожежі, звернувся до суду з двома клопотаннями: викликати для дачі показів одного з одеситів, що заявив про навмисний підпал корпусу №5, а також повторно накласти арешт на всі приміщення оздоровчо-спортивного табору "Вікторія".

Після того, як суддя Віктор Чаплицький відмовив у задоволенні двох клопотань, оскільки одне з них передбачає виконання додаткових процедур, адвокат Стоянов звернувся з третім клопотанням - про відвід судді.

Найближчими днями суд шляхом електронного розподілу вирішить, хто і коли розгляне клопотання захисника Стоянова щодо відводу судді Чаплицького.

Нагадаємо, в ніч на 16 вересня 2017 року в дитячому таборі "Вікторія" в Одесі згоріла двоповерхова дерев'яна будівля. Загинули троє дітей. Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 270 КК "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки". Підозру оголошено двом посадовим особам дитячого закладу - директору і відповідальному за пожежну безпеку.

Були затримані директор комплексу Петрос Саркісян і вихователька Наталія Янчик, яка за функціональними обов'язками мала відповідати за пожежну безпеку. 18-го суд ухвалив рішення заарештувати обох без права внесення застави. 28 вересня суд відпустив Янчик на свободу на поруки народних депутатів.

15 листопада суд дав можливість вийти під заставу директору табору "Вікторія", але вже 30 листопада апеляційний суд Одеської області задовольнив скаргу прокуратури про продовження терміну утримання його під вартою без права внесення застави.

2 лютого 2018 року слідчі прокуратури Одеської області повідомили про підозру в службовій недбалості (ч.2 ст.367 КК України) одному з інспекторів Київського районного відділу ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області в рамках розслідування справи про пожежу в одеському таборі "Вікторія", під час якої загинули троє дітей.

12 березня 2018 року розпочалося підготовче судове засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього директора дитячого табору "Вікторія".

24 квітня Київський районний суд Одеси виніс вирок Наталі Янчик (Цокур), виховательці дитячого табору "Вікторія", відповідальній за пожежну безпеку.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики