Цензор.НЕТ

21.12.18 09:30

Вже майже 15 захоплених РФ українських моряків назвали себе військовополоненими, - адвокат Бадамшин

Майже 15 із 24 захоплених росіянами українських моряків, які утримуються в Росії, визнали себе військовополоненими.

Вже майже 15 захоплених РФ українських моряків назвали себе військовополоненими, - адвокат Бадамшин

Як передає Цензор.НЕТ, про це "Громадському" повідомив адвокат українців Сергій Бадамшин.

"Уже майже 15 осіб з військовополонених заявили про те, що вони є військовополоненими, і вимагають подальшого ставлення відповідно до положень Женевської конвенції", - заявив адвокат.

Він додав, що так званий "суд" в окупованому Криму другий день поспіль розглядає апеляції українських військовослужбовців про незаконні арешти.

"Суд відхиляє всі скарги. Але потрібно розуміти, що суд не проявить тут ні гуманності, ні незалежності", - заявив Бадамшин.

Адвокат зазначив, що наступне продовження арешту відбудеться в "автоматичному режимі", імовірно, наприкінці січня, і моряків залишать у СІЗО ще на три місяці.

"Якщо Росія захоче поводитися з ними як з військовополоненими - вони мають звільнити моряків і повернути на батьківщину. Це основна вимога. Законних підстав утримувати їх немає", - заявив Бадамшин.

Бадамшин уточнив, що троє поранених українців (Василь Сорока, Андрій Ейдер та Андрій Артеменко) все ще перебувають у тюремній лікарні "Матроської тиші", але їх планують перевести в "Лефортово".

"Там умови жорсткіші, немає можливості спілкуватися. І, звичайно, основне завдання - ізолювати моряків і не дати спілкуватися із захистом", - додав адвокат.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків тримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики