Цензор.НЕТ

21.12.18 10:16

У 47 штатах США розслідують, можливо, найбільшу картельну змову фармкомпаній в історії

У Сполучених Штатах Америки розслідують, можливо, найбільшу картельну змову в історії країни.

У 47 штатах США розслідують, можливо, найбільшу картельну змову фармкомпаній в історії

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє в себе на сторінці у Facebook Глава Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв

"І "прозорі іноземні інвестори" іноді роблять помилки. В США добігає кінця розслідування щодо маніпулювання 16 фармацевтичними компаніями цінами на понад 300 генеричних продуктів. Це, можливо, найбільша картельна змова в історії США", - написав він, розмістивши посилання на статтю про це.

Так, видання The Washington Post пише, що після двох років розслідування високих цін на генерики правоохоронні органи розширили його масштаб. Тепер воно стосується 16 генерикових компаній, які, за версією слідства, маніпулювали цінами на 300 найменувань лікарських препаратів.

За словами помічника прокурора штату Коннектикут Джозефа Нільсена, який очолює розслідування, йдеться, можливо, про найбільший картель в історії Сполучених Штатів.

Нільсен розслідує справи про цінові змови між виробниками генериків із 2014 р. Тоді все почалося з цін на два препарати. У процесі розслідування двоє колишніх топ-менеджерів фармкомпанії Heritage Pharmaceuticals визнали свою провину і стали співпрацювати зі слідством.

Серед компаній, що потрапили під розширене розслідування, такі великі виробники непатентованих лікарських препаратів, як ізраїльська Teva, голландська Mylan, індійські Sun Pharma та Dr. Reddy's. У Mylan провину не визнали, в Sun Pharma, Teva та Dr. Reddy's на запит The Washington Post про коментарі не відреагували.

Нині розслідування триває в 47 американських штатах.

Як зазначається в публікації The Washington Post, учасники картелю навіть виробили свій жаргон для обговорення угод. Так, генериковий ринок вони називали "пісочницею", в якій потрібно грати за правилами. А ті компанії, які не дотримуються неписаних правил і продають свою продукцію за нижчими цінами, на їхньому сленгу називаються "громилами".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики