Цензор.НЕТ

21.12.18 12:25

Українська сторона пропонує провести обмін заручників у форматах "22-22" та "72-19" 5 січня, - Геращенко

Українська сторона направила ОБСЄ чергову пропозицію з обміну заручниками з РФ.

Як передає Цензор.НЕТ, про це перший віце-спікер Верховної Ради і представник України в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко написала на сторінці у Facebook.

"Нарада за участю представника України в ТКГ Євгена Марчука, представників гуманітарної підгрупи (експертів СБУ і МінТОТ). Вийшли на ОБСЄ з ініціативою провести 27 грудня відеоконференцію гуманітарної групи, на якій ще раз обговорити питання звільнення заручників і політв’язнів.

Українська сторона надіслала ОБСЄ чергову пропозицію, ми уважно проаналізували всі списки і готові помилувати та передати ОРДЛО 72 сепаратистів в обмін на 19 заручників на окупованих територіях. Україна готова до більш широкого компромісу - заради звільнення наших хлопців - і на практиці це демонструє. Також ми готові негайно передати РФ 22 їхніх громадян, затриманих і засуджених в Україні.

Нещодавно в одній з колоній помер один росіянин, який був у списку 23 тих, кого Україна вже давно була готова передати РФ. Ця людина вже давно могла бути вдома..., але РФ відмовилася забирати своїх громадян. Ми закликаємо російську сторону переглянути свою позицію щодо своїх громадян і забрати їх, в обмін передати Україні 22 політв’язнів Кремля.

Ми висловлюємо великий жаль, що через відмову РФ і ОРДЛО зірвалося запропоноване українською стороною звільнення заручників на 27 грудня. Але не опускаємо руки, пропонуємо ОБСЄ зібрати всі сторони і 27 на відеоконференції обговорити нові ініціативи.

Ми пропонуємо провести звільнення утримуваних у форматі 22-22 і 72-19 5 січня 2019 року, аби 150 людей зустрічали Різдво вдома, могли піти з родинами в Церкву і помолитися за мир.

Звертаємося до Ради Церков підтримати нашу ініціативу, апелювати до російської влади проявити милосердя, гуманізм, відданість християнській, православній традиції милосердя і добрих вчинків до Різдва на практиці".

Відповідні листи з пропозицією відеоконференції гуманітарної групи 27 грудня вже направлені на ОБСЄ. Нагадаю, що цього дня відбудеться відеоконференція безпекової групи. Було б чудово - домовитися і про звільнення, і про режим тиші. Представник України в ТКГ Є. Марчук висловив готовність приєднатися до роботи двох груп, аби разом шукати компроміс.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики