Цензор.НЕТ

21.12.18 16:17

Ще три парафії у Вінницькій області перейшли з УПЦ МП у Православну церкву України

Віруючі однієї з них вирішили покинути УПЦ МП ще до проведення Об'єднавчого собору, двох інших - зробили це пізніше.

Ще три парафії у Вінницькій області перейшли з УПЦ МП у Православну церкву України

Про це повідомляє прес-служба Вінницької єпархії Православної церкви України, інформує Цензор.НЕТ.

"Три парафії на Вінниччині приєдналися до Православної Церкви України. Парафія храму святої великомучениці Параскеви с. Тютьки Вінницького району свій вибір зробила ще напередодні Об’єднавчого Собору. Разом із настоятелем отцем Іваном Просяновським релігійна громада вирішила підтримати Помісну Православну Церкву. Вже після Собору, 19 грудня, в день пам’яті святителя Миколая, громада підтвердила своє попереднє рішення і приєдналася до Православної Церкви України", – йдеться в повідомленні.

Під юрисдикцію ПЦУ перейшла і церковна громада у с. Рівець, де о. Іван Просяновський також є настоятелем. Парафіяни заявили, що ніколи не сумнівалися у своєму священикові і будуть раді разом із ним надалі молитися в Українській Церкві.

Крім цього у Вінницькому районі до Української Помісної Православної Церкви приєдналася парафія с. Коло-Михайлівки, де править благочинний Вінницького району архімандрит Дорофей (Маркевич), який разом із митрополитом Симеоном був учасником Об’єднавчого Собору у м. Києві.

Раніше Цензор.НЕТ повідомляв про перехід у Православну церкву України митрополита Олександра (Драбинка) зі своєю парафією і про аналогічне рішення віруючих однієї з парафій у Чернівецькій області.

За словами представника Православної церкви України митрополита Епіфанія, зараз об'єднана Православна церква налічує близько 7000 парафій.

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики