Цензор.НЕТ

21.12.18 17:01

Росія відмовилася зустрічатися з ядерними державами щодо механізму Будапештського меморандуму, - Волкер

За словами дипломата, справа не в форматі зустрічі, а в небажанні Москви зупинити війну і визнати свою відповідальність.

Росія відмовилася зустрічатися з ядерними державами щодо механізму Будапештського меморандуму, - Волкер

США підтримували ідею проведення зустрічі в рамках Будапештського меморандуму, проте цю ініціативу відхилила Москва. Про це спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив в інтерв'ю газеті "День", інформує Цензор.НЕТ.

"Ми підтримували ідею проведення зустрічі в рамках Будапештського меморандуму. Але Росія відхилила це. Вона відмовилася, тому що стала єдиною країною, яка порушила Будапештський меморандум, який був на форумі, на якому така ситуація мала бути врегульована", - сказав він.

Дипломат пояснив, що проблема полягає не в питанні формату переговорів, а в тому, що РФ не бажає завершувати війну.

"Про це говорити корисно, тому що це ілюструє, що проблемою був не форум, про який ми говоримо, а небажання Росії закінчити конфлікт і взяти відповідальність за свої дії. І саме на цьому ми маємо фокусуватися, щоб змусити Росію прийти до моменту, коли вона захоче відновити мир і територіальну цілісність України", - додав Волкер.

Нагадаємо, раніше МЗС України звернулося до держав-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою провести термінові консультації для забезпечення повного дотримання зобов'язань і негайного припинення агресії РФ проти України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики