Цензор.НЕТ

21.12.18 18:46

Концерн "Енергоатом" звинувачують у таємному підписанні договору з російським виробником ядерного палива, його керівництво каже, що не приховувало угоди

Міністр закордонних справ Павло Клімкін закликав керівництво концерну до публічного пояснення.

Концерн "Енергоатом" звинувачують у таємному підписанні договору з російським виробником ядерного палива, його керівництво каже, що не приховувало угоди

Журналісти звинуватили ДП НАЕК "Енергоатом" в укладенні таємної угоди на поставку палива для атомних електростанцій з російським ВАТ "ТВЕЛ". Матеріал про це з посиланням на джерела було напередодні оприлюднено у виданні "Дзеркало тижня", повідомляє Цензор.НЕТ.

За даними журналістів, угода була підписана вже після того, як Україна ухвалила рішення припинити дію рамкового Договору про дружбу України з РФ.

Видання стверджує, що глава НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський в листі прем'єр-міністру Гройсману від 17 серпня заявив, що "укладення такої додаткової угоди до діючого контракту з російською компанією може викликати негативний резонанс". І запропонував розглянути це питання на закритому міжвідомчому засіданні під головуванням прем'єр-міністра.

На повідомлення про укладення секретного контракту з російським підприємством відреагував міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Вважаю, що причетні до схвалення рішення, яке дозволяє Росії зберегти ключові позиції в стратегічній для України галузі атомної енергетики, "заборгували" як мінімум вичерпне пояснення українському суспільству і нашим іноземним партнерам", - написав міністр у Facebook.

В "Енергоатомі" стверджують, що не намагалися приховати угоду з росіянами.

"Про її (угоди, - ред.) укладення була проінформована не тільки українська влада, а й всі представники американського уряду й енергетичної галузі США, з якими відбувалися зустрічі... Зауважимо, що про укладення додаткової угоди з ВАТ "ТВЕЛ" інформація звучала навіть на комітетських слуханнях, які проводив Комітет ВР України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, причому представник "Дзеркала тижня" був присутній на цьому засіданні", - йдеться в прес-релізі, розміщеному на сайті "Енергоатому".

Нагадаємо, у квітні 2014 року держкомпанія "Енергоатом" уклала договір з американо-японською компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції. Зараз це паливо експлуатується на Запорізькій та Южно-Українській АЕС.

За підсумками першого півріччя 2017 року "Енергоатом" зменшив частку поставок ядерного палива з РФ з 58% до 49%. Частка поставок від Westinghouse при цьому становила 51%.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики