Цензор.НЕТ

21.12.18 22:48

МЗС України в 2018 році отримав 1 млрд грн за рахунок консульського збору, - держсекретар Заяць

МЗС України не тільки фінансується з бюджету, а також є джерелом доходів держбюджету - за рахунок консульського збору.

МЗС України в 2018 році отримав 1 млрд грн за рахунок консульського збору, - держсекретар Заяць

Про це в інтерв'ю LB.ua сказав державний секретар МЗС України Андрій Заяць, повідомляє Цензор.НЕТ.

"За 11 місяців цього року ми вже перевиконали річний план консульських надходжень на 15%. Станом на листопад було отримано 1 млрд гривень. Якщо врахувати ще грудень, то за рік вийде десь 1 млрд 100 млн гривень", - сказав держсекретар.

За його словами, порівняно з минулими роками це набагато більше за рахунок двох компонентів. Перший - це зростання кількості віз, які оформляються для іноземців. І другий - це зростання попиту на паспорти для громадян України, які перебувають за кордоном.

"Ось за 11 місяців цього року оформлено близько 100 тис паспортів для громадян України. Це пов'язано як із частими поїздками, так і з великою кількістю дітей, які народжуються за кордоном і зараз документуються паспортами, а не проїзним документом дитини, як це було раніше. Тому ми намагаємося максимально забезпечити українців за кордоном консульськими послугами", - сказав Заяць.

Відповідаючи на запитання про бюджет МЗС на 2019 рік, то бюджетні асигнування на дипломатичну службу залишилися практично на рівні 2018 року. "Шляхом оптимізації витрат і шляхом визначення пріоритетів будемо працювати в тих умовах, які визначені законодавцями", - повідомив дипломат.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики