Цензор.НЕТ

21.12.18 23:55

Генасамблея ООН не підтримала російську резолюцію щодо ракет середньої та малої дальності

Генеральна Асамблея ООН не підтримала підготовлений Росією проект резолюції про збереження в силі і дотримання Договору про нерозповсюдження ракет середньої і малої дальності.

Генасамблея ООН не підтримала російську резолюцію щодо ракет середньої та малої дальності

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Дзеркало тижня.

В ході голосування в п'ятницю, 21 грудня, російський документ підтримали 43 держави, тоді як 48 проголосували "проти", і ще 78 - утрималися. Згідно зі ст. 18 Статуту ООН, для затвердження резолюції необхідні голоси двох третин присутніх делегатів.

США не підтримали проект, вказавши на факти порушення ДРСМД російською стороною і звинувативши її в лицемірстві.

"США проголосують проти проекту резолюції, оскільки РФ постійно її порушує. Росія розробляє, тестує системи ракет, які мають дальність понад 500 км і які заборонені ДРСМД", - заявив Джонатан Коен.

Позицію Сполучених Штатів перед голосуванням підтримали Україна і Польща. У свою чергу, Китай, Білорусь і Австрія закликали інші держави підтримати резолюцію.

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штати з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), оскільки російська сторона його не дотримується, а Китай і інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики