Цензор.НЕТ

21.12.18 23:59

Україна повертає зі США картину, вивезену під час Другої світової війни, - посольство

В Україну зі Сполучених штатів Америки повернеться вивезене під час Другої світової війни з Дніпропетровського художнього музею полотно художника Михайла Паніна.

Україна повертає зі США картину, вивезену під час Другої світової війни, - посольство

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляється в Фейсбуці посольства України в США.

"Посольство України в США разом зі Службою зовнішньої розвідки України у співпраці з ФБР проводять процедуру повернення картини художника Михайла Паніна "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною", яка під час Другої світової війни була втрачена з Дніпропетровського художнього музею і згодом опинилася в США", - йдеться в повідомленні.

Дипломати підкреслили, що "це перший результативний випадок співпраці на офіційному державному рівні України і США в поверненні пам'яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон".

"Зараз йде фінальний етап розгляду судом позову, за результатами якого картина має бути офіційно повернута Сполученими Штатами в Україну. Для підтвердження походження картини саме з Дніпропетровського музею посольство передало до суду необхідні докази й очікує передачі полотна", - сказано в повідомленні.

Водночас посол Валерій Чалий отримав лист від американців, у яких картина була останні тридцять років, і які не знали про те, що вона була вкрадена. Вони вітають відновлення справедливості і висловили впевненість, що ця художня спадщина повернеться до свого законного власника - народу України.

Зі свого боку посол України в США подякував американцям за "відповідальну позицію в дусі стратегічного партнерства двох держав і дружби їх народів".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики