Цензор.НЕТ

22.12.18 12:42

УПЦ (МП) поки не збирається міняти назву, - архієпископ Климент. ВIДЕО

В Українській православній церкві (Московського патріархату) поки не бачать підстав для зміни назви.

Як передає Цензор.НЕТ, про це розповів в ефірі Радіо Свобода голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП), архієпископ Климент (Вечеря). За його словами, наразі юридичний відділ Київської митрополії УПЦ (МП) аналізує законопроект, який нещодавно ухвалила Верховна Рада. Згідно з ним, УПЦ (МП) має вказати в назві свою приналежність до Російської православної церкви.

"На сьогодні у нас є юридичний відділ Київської митрополії, який аналізує всі законодавчі ініціативи. Ми поки що не спостерігаємо жодних питань, які примушували б сьогодні вже кинутися і стрімголов змінювати щось у своїх статутних документах. У статуті, який зареєстрований в Україні і діє, написано, що УПЦ є самокерованою церквою. У нас не те, що в державі-агресорі, а й у жодній іншій закордонній державі  центр не розташований", – зазначив архієпископ Климент (Вечеря).​

Він також відкинув звинувачення, що УПЦ (МП) нібито виступає на боці Росії у питаннях Криму і Донбасу.

"Ви не чули заяви УПЦ про те, що вона не визнає анексії Криму, що засуджує все те, що відбувається на Донбасі, закликала зокрема і керівника російської держави припинити цю агресію? УПЦ неодноразово наголошувала, що повністю підтримує всі ініціативи української держави, які стосуються визначення у тому числі й дефініцій, пов’язаних з тим, що відбувається на сході України", – заявив голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) Климент (Вечеря).

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер, 20 грудня, ухвалила в цілому закон, який зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) в своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви. Відповідний проект закону (№5309) про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій за основу і в цілому підтримали 240 народних депутатів.

Документ передбачає, що релігійна організація, що входить у структуру релігійної організації з центром у державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни. Така релігійна організація в Україні буде зобов'язана в свій статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розашований за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій вже підписав ухвалений закон і направив його на підпис президенту.

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики