Цензор.НЕТ

22.12.18 12:58

Японія зніме санкції, якщо Росія поверне Крим Україні й виконає мінські угоди, - посол Сумі

Японія вважає, що питання Криму та Донбасу мають бути відокремлені від переговорів з Росією про повернення Курильських островів.

Японія зніме санкції, якщо Росія поверне Крим Україні й виконає мінські угоди, - посол Сумі

Про це заявив посол Японії в Україні Шігекі Сумі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Різні дії Росії проти України, питання Криму та питання Донбасу, мають бути відокремлені від перемовин щодо повернення Північних територій. Це позиція Японії. Дружні відносини з Росією потрібні саме для розв’язання питання Північних територій, тому що Японія докладає зусилля для цього з моменту завершення Другої світової війни. Проте, я думаю, це не має означати, що ми заплющуємо очі чи нічого не скажемо через погані дії свого "друга", — сказав він.

Він додав, що попри дружні стосунки між Токіо та Москвою, "якщо друг чинить щось погане, то ми кажемо, що це неправильно. А якщо він не відмовляється від своїх дій, то, зрозуміло, ми робимо щось, щоб він схаменувся".

За його словами, антиросійські санкції Японії закінчаться, коли Росія поверне Крим Україні й виконає мінські домовленості.

"Звичайно, Японія накладає санкції проти Росії не для санкцій. Навпаки, якщо Росія поверне Крим Україні і виконає мінські домовленості, щоб розв’язати питання на Донбасі, вирішить все позитивно, то санкції закінчаться будь-коли. Ми це чітко пояснюємо Росії", — уточнив посол.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики