Цензор.НЕТ

23.12.18 14:14

Резолюція Генасамблеї ООН щодо Криму - свідчення підтримки України міжнародною спільнотою, - МЗС

Міністерство закордонних справ України вітає ухвалення 22 грудня 2018 року Генеральною Асамблеєю ООН ініційованого Україною проекту щорічної резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна".

Резолюція Генасамблеї ООН щодо Криму - свідчення підтримки України міжнародною спільнотою, - МЗС

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу МЗС України.

"Це рішення є черговим свідченням твердої підтримки міжнародним співтовариством необхідності дотримання прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Генасамблея констатувала, що ситуація з правами людини на українському півострові стрімко погіршується, а Російська Федерація продовжує, попри  заклики міжнародної спільноти, брутально порушувати власні зобов’язання країни-окупанта. Делегації засудили невиконання Російською Федерацією положень попередніх резолюцій Генасамблеї 71/205 та 72/190, схвалених у 2016 та 2017 роках відповідно.

Країни також засудили триваючі незаконні арешти, обшуки, затримання, зникнення та побиття активістів, які стали буденною практикою в донедавна стабільній та мирній українській автономній республіці.

Вимагаємо від держави-агресора припинити на тимчасово окупованій нею території свавілля та забезпечити дотримання міжнародного права, звільнити усіх незаконно утримуваних, в т.ч. політичних в’язнів Олега Сенцова, Володимира Балуха та Еміра Усеїн Куку. Запевняємо, що Україна докладе усіх необхідних зусиль для притягнення винних у порушенні прав людини до відповідальності.

Важливо також наголосити, що резолюція звертається до усіх країн та міжнародних організацій відображати Крим як тимчасово окуповану територію України", - підкреслили в МЗС.

Нагадуємо, 22 грудня Генеральна асамблея ООН ухвалила  резолюцію А/С.3 / 73 / L.48 "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики