Цензор.НЕТ

23.12.18 22:16

Ми сподіваємося, що РФ звільнить українських моряків якомога швидше, в ідеалі - до Різдва, - Волкер

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер припустив, що РФ може звільнити захоплених українських моряків на початку січня.

Ми сподіваємося, що РФ звільнить українських моряків якомога швидше, в ідеалі - до Різдва, - Волкер

Про це Волкер сказав в інтерв'ю ТСН, інформує Цензор.НЕТ.

"Я думаю, це ймовірно. Всі ми закликаємо Росію зробити це як жест доброї волі. І, я сподіваюся, вони переймаються тим, щоб не погіршити ситуації, тож ми можемо отримати певний імпульс. Нещодавно у Путіна була розмова з Меркель, де він послався на так званий законний процес всередині Росії, який, звичайно, не є законним. Втім, навіть якщо він послався на законний процес, через який мають пройти моряки, ми сподіваємося, що це буде зроблено якнайшвидше. В ідеалі - до Різдва", - сказав спецпредставник США.

Волкер також підтвердив, що скасував зустріч із помічником Путіна Владиславом Сурковим, уповноваженим з питань Донбасу, після того, як Росія атакувала українські кораблі в Керченській протоці.

Волкер сподівається, що поїде до Москви у 2019 році, як тільки українських моряків звільнять.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків тримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики