Цензор.НЕТ

23.12.18 23:58

Імператор Японії Акіхіто виголосив прощальну промову, у квітні його змінить старший син Нарухіто

Понад 80 тисяч людей прийшли до імператорського палацу Токіо, щоб привітати з днем народження імператора Акіхіто і послухати його останню промову перед зреченням трону, запланованим на квітень.

Імператор Японії Акіхіто виголосив прощальну промову, у квітні його змінить старший син Нарухіто

Як повідомляє ВВС Україна, пише Цензор.НЕТ, 85-річний імператор під час виступу зазначив, що відчуває "глибоке задоволення", оскільки за його правління Японія ні з ким не воювала.

Власне, епоху правління Акіхіто, яка почалася в січні 1989 року, називають "Хейсей", що означає "настання миру" японською мовою. Акіхіто подякував народу Японії і своїй дружині імператриці Мічіко за підтримку, висловив співчуття японцям, які втратили членів сім'ї або яким заподіяно шкоду внаслідок землетрусів, тайфунів і спеки, що трапилися в країні цього року. Він також висловив жаль із приводу військових дій в Китаї і на Корейському півострові, а також сподівання, що Японія зможе прийняти більше іммігрантів у рамках нового законодавства, щоб дозволити іноземним "блакитним комірцям" зменшити дефіцит робочої сили, що виник через старіння населення.

Акіхіто - перший майже за 200 років монарх у Японії, який відмовився від трону. Він переніс операцію на серці і лікування раку простати.

У квітні Акіхіто змінить його старший син - 58-річний принц Нарухіто.

Хоча посада імператора є церемоніальною і він не має політичної влади, Акіхіто витратив більшу частину свого правління на поширення інформації про дії Японії під час Другої світової війни - під владою його батька, імператора Хірохіто.

Нагадаємо, Японія стала єдиною країною Азії, що підтримує санкції проти РФ через окупацію Криму. Також Японія закликає Росію забезпечити свободу судноплавства в Керченській протоці, Азовському і Чорному морях.

Крім того, спадкоємець імператора Японії Нарухіто заявляв про зацікавленість у поглибленні співпраці з Україною.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики