Цензор.НЕТ

24.12.18 17:13

Ще двоє українських моряків Будзило і Шевченко заявили російським слідчим, що є військовополоненими, - Полозов

Члени команди захисту українських військовополонених моряків, адвокати Айдер Азаматов, Оксана Железняк, Тетяна Окушко в понеділок відвідали утримуваних у СІЗО Москви (РФ) членів екіпажу рейдового буксира ВМС України "Яни-Капу" Юрія Будзила і Андрія Шевченка, дізналися про їхнє самопочуття, забезпечення, а також попередили про психологічну обробку оперативниками ФСБ.

Ще двоє українських моряків Будзило і Шевченко заявили російським слідчим, що є військовополоненими, - Полозов

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав координатор групи адвокатів українських моряків Микола Полозов, передає Цензор.НЕТ.

"Сьогодні відбулися слідчі дії щодо військовополоненого українського моряка Юрія Будзила - члена екіпажу рейдового буксира "Яни-Капу". До початку слідчих дій адвокату команди захисту військовополонених українських моряків Айдеру Азаматову була надана можливість поспілкуватися з Юрієм Будзилом. Почувається Юрій добре, настрій хороший. Повідомив, що речі і продукти, які йому передали волонтери, дійшли. Поки потреби ні в чому не має. Адвокат Азаматов попередив Будзила про спроби обробки оперативниками ФСБ українських моряків із метою чинити тиск і змусити визнати провину, а також про факти залучення ними інших ув'язнених з цією метою. В ході слідчих дій Юрій Будзило заявив слідчому під протокол, що є військовополоненим. Від інших свідчень відмовився", - розповів Полозов.

"Адвокат команди захисту військовополонених українських моряків Оксана Железняк спільно зі своєю колегою Тетяною Окушко сьогодні зустрілися з військовополоненим українським моряком Андрієм Шевченком. Андрій Шевченко - член екіпажу рейдового буксира "Яни-Капу". Перед початком слідчих дій адвокатам було надано можливість поспілкуватися з Шевченком наодинці. Андрій Шевченко в хорошому настрої, скарг на здоров'я не висловлював. Список предметів і продуктів, які йому необхідні вже передав волонтерам. На його рахунку в СІЗО гроші є. Окремо адвокати попередили Андрія про психологічну обробку оперативниками ФСБ українських моряків, а також про потенційну небезпеку "внутрішньокамерної розробки" коли оперативники використовують інших ув'язнених для психологічного тиску з метою отримання необхідного результату, зокрема визнання провини. Під час слідчих дій Андрій Шевченко заявив, що є військовополоненим і відмовився від інших свідчень", - додав Полозов.

Ще двоє українських моряків Будзило і Шевченко заявили російським слідчим, що є військовополоненими, - Полозов 01

Ще двоє українських моряків Будзило і Шевченко заявили російським слідчим, що є військовополоненими, - Полозов 02

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків тримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики