Цензор.НЕТ

24.12.18 20:04

Окупаційний суд Криму залишив під арештом члена екіпажу катера "Нікополь" Костишина

Так званий верховний суд в окупованому Криму 24 грудня відхилив апеляційну скаргу на арешт ще одного українського моряка, курсанта Одеської морської академії Владислава Костишина.

моряки

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на facebook-сторінку громадянської ініціативи "Кримський процес".

"Судовий розгляд апеляції на арешт Владислава Костишина, було призначено ще на 20 грудня. 20 грудня, на початку судового засідання, Владислав Костишин зажадав у суду надати йому перекладача, оскільки його рідна мова українська, і виступати в суді він мав намір тільки своєю рідною мовою. Суддя Сергій Рубанов відмовив у наданні йому того дня перекладача, але, оскільки сам суддя не розуміє української мови, а Костишин має право свідчити рідною мовою, судове засідання було відкладено на п'ятницю 21 грудня", - йдеться в повідомленні.

У п'ятницю, 21 грудня, розгляд апеляційної скарги продовжився, оскільки Костишину був наданий перекладач. На початку судового засідання він заявив, що є військовополоненим. Разом із адвокатом Олегом Єлісєєвим вони вимагали перевести його в Центр для утримання військовополонених, але в цьому судом відмовлено.

"Також суддя відмовив у відводі, який тричі йому заявляв адвокат, вбачаючи в поведінці Рубанова зацікавленість у результаті справи. Це проявлялося в підвищеному тоні під час звертання до адвоката, постійному перебивании його виступів, спотворенні висловленої захистом позиції", - повідомляють активісти.

У результаті розгляд скарги відкладено на 24 грудня.

"24 грудня суддя Сергій Рубанов ухвалив передбачуване для всіх рішення і залишив апеляційну скаргу без задоволення, вказавши в рішенні, що термін його утримання під вартою слід скоротити на одну добу - до 24 січня", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків тримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Раніше аналогічні рішення щодо апеляцій було ухвалено стосовно моряків Михайла Власюка, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Попова, Володимира Варимеза, Андрія Оприска, Сергія Цибізова, Юрія Будзила, Романа Мокряка і Віктора Безпальченка. Таким чином, на сьогодні відхилено 10 апеляційних скарг.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики