Цензор.НЕТ

25.12.18 11:21

"Ініціюємо звернення до Конституційного суду", - УПЦ МП має намір оскаржити закон про перейменування

В Українській православній церкві (Московського патріархату) мають намір оскаржити в Конституційному суді закон, що зобов'язує УПЦ МП у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви.

"Ініціюємо звернення до Конституційного суду", - УПЦ МП має намір оскаржити закон про перейменування

Як інформує Цензор.НЕТ, про це з посиланням на керівника юридичного відділу УПЦ МП протоієрея Олександра Бахова повідомляє сайт синодального інформаційно-просвітницького відділу церкви.

"Ми маємо намір захищати свої права усіма законними способами. Нами було надіслано звернення до Президента України – застосувати право вето, але, як ми бачимо, він таким правом не скористався… оскільки має місце порушення Конституційних норм і принципів, ми ініціюємо звернення до Конституційного суду", - сказав Бахов.

Бахов також заявив, що "після набуття чинності цим законом, початок його реалізації на практиці, дасть нам більш широке розуміння правозахисних дій".

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер, 20 грудня, ухвалила в цілому закон, який зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви. Відповідний проект закону (№5309) про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій за основу і в цілому підтримали 240 народних депутатів.

Нині офіційна назва Української православної церкви, що перебуває в канонічному єднанні з Московським патріархатом, - Українська православна церква (УПЦ).

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

З 15 грудня почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики