Цензор.НЕТ

26.12.18 09:23

"У детективах такого не напишуть", - "українські диверсанти" Дудка і Бессарабов заявили в "суді" Криму про фальсифікації в їхній справі

Фігуранти "справи українських диверсантів" Володимир Дудка та Олексій Бессарабов закінчили представляти "суду" свої заяви про фальсифікації слідства.

"У детективах такого не напишуть", - "українські диверсанти" Дудка і Бессарабов заявили в "суді" Криму про фальсифікації в їхній справі

Про це кореспонденту Крим.Реалії розповів адвокат Сергій Легостов, передає Цензор.НЕТ.

"В обвинувачених є маса питань до слідства. Наприклад, на карті міста, де нібито були відзначені точки планованих диверсій, є біологічні сліди обох фігурантів справи. Але експертиза показує, що сліди залишені тільки на торці карти, а не по всій її поверхні. Як так виходить, що тільки на одній частині предмета, а не на всій її поверхні залишені ці біологічні сліди - незрозуміло. Раніше і Дудка і Бессарабов вже заявляли, що біологічні сліди у них брали не процесуальним шляхом. Сьогодні Володимир заявив клопотання про допит експерта ФСБ, який робив такі висновки", - розповів адвокат.

Фігуранти "справи" заявили про необхідність дослідження інших речових доказів. Зокрема, телефонів, які, за словами обвинувачених, їм підкинули співробітники ФСБ.

"З телефонами аналогічна історія. За версією слідства якийсь співробітник розвідки в Харкові просить абсолютно сторонню людину в Криму купити телефони і передати їх обвинуваченим. У детективах такого не напишуть. Володимир Дудка вже заявляв раніше, що телефон, який фігурує в матеріалах справи, йому підкинули під час обшуку. Зараз він хоче, щоб речові докази, які викликають у захисту питання, були також досліджені в "суді", - пояснив адвокат.

Легостов також розповів, що в ході вчорашього засідання було вивчено приблизно десять CD-дисків з аудіо і відео стеженням за обвинуваченими.

"Це записи, які ніяк не стосуються справи. Наприклад, на одній з них все троє фігурантів зустрічаються в кафе з приводу дня народження одного з них", - додав адвокат.

Наступне засідання у справі в "Севастопольському міському суді" призначено на 22 січня.

На засіданні "суду" 20 грудня Володимир Дудка та Олексій Бессарабов вже заявляли про фальсифікації слідства під час проведення оперативно-розшукових заходів.

9 листопада 2016 року в окупованому Севастополі затримали співробітників кримського аналітичного центру "Номос" Дмитра Штиблікова та Олексія Бессарабова, а також їхнього близького друга Володимира Дудку. Усіх трьох звинуватили нібито в підготовці диверсій в окупованому Криму на замовлення української розвідки. 16 листопада 2017 року "Севастопольський міський суд" засудив Штиблікова до 5 років колонії суворого режиму і до штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (95 тисяч гривень).

У Службі безпеки України повідомили, що затримані в Криму громадяни України не є ні співробітниками, ні контактерами з боку СБУ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики