Цензор.НЕТ

26.12.18 10:46

Заперечуючи закон "про перейменування церков", УПЦ МП сама визнала свою залежність від РПЦ, - Євстратій (Зоря)

Закон 5309 про обов'язок релігійних громад вказувати у своїх назвах підпорядкування церкві в країні-агресорі, якщо таке підпорядкування є, не стосується безпосередньо УПЦ МП, але своїм неприйняттям закону ця церква сама визнала свою залежність від Російської православної церкви.

Заперечуючи закон "про перейменування церков", УПЦ МП сама визнала свою залежність від РПЦ, - Євстратій (Зоря)

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це у Фейсбуці написав архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

"В ухваленому законі немає ані слова про УПЦ чи РПЦ. Але подано ОЗНАКИ, за якими визначається, чи українська релігійна структура (будь-якого сповідання чи напрямку) є частиною російської релігійної структури і залежною від неї. Отже, якщо в Московському Патріархаті вже зараз визнають, що ухвалений закон має до них стосунок, - тим самим вони ВЖЕ визнали актуальність для себе ознак, наведених у законі", - написав він.

Владика Євстратій зазначив, що до таких ознак належать посилання в Статуті на структурний зв'язок, участь українських релігійних лідерів у керівних органах російських релігійних структур з правом вирішального голосу, обов'язковість рішень органів управління російської структури для її української частини.

"Для світської аудиторії наведу аналогію "незалежності УПЦ від РПЦ": уявімо собі, якби англійська королева давала "благословення" на посаду президенту і прем‘єру Індії, індійські депутати засідали би у Вестмінстері, а міністри - брали би участь у роботі уряду Британії, і закони та рішення британських парламенту та уряду мали би обов‘язковість для Індії. І все це було би прикрите назвою "Незалежна і самостійна в управлінні Республіка Індія", а в законах Британії би написали, що ця "республіка є у складі Великої Британії, однак має свій керівний центр у Нью Делі". Хтось би повірив у таку "незалежність"? А от в "незалежність УПЦ" - ще вірять. І далі б вірили, якби не новий закон", - додав архієпископ.

Також він назвав блюзнірством порівняння закону 5309 із зобов'язанням для євреїв у Третьому рейху носити на одязі "зірку Давида".

"Адже всім відомо, які обмеження "закони рейху" накладали на євреїв. В той час, як український закон прямо вказує: "Не допускається надання переваг або накладання обмежень у діяльності релігійної організації (об'єднання)..., окрім обмеження доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників такої релігійної організації у частини, з'єднання Збройних сил та інших військових формувань України в місцях їхньої дислокації або інших обмежень, передбачених законом".

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер, 20 грудня, ухвалила в цілому закон, який зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви. Відповідний проект закону (№5309) про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій за основу і в цілому підтримали 240 народних депутатів.

Нині офіційна назва Української православної церкви, що перебуває в канонічному єднанні з Московським патріархатом, - Українська православна церква (УПЦ).

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

З 15 грудня почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів.

В Українській православній церкві (Московського патріархату) мають намір оскаржити в Конституційному суді закон, що зобов'язує УПЦ МП у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики