Цензор.НЕТ

26.12.18 11:33

Понад 20 парафій УПЦ МП у Вінницькій області переходять у Православну церкву України

Лише за минулі вихідні до ПЦУ приєдналися п'ять парафій.

Понад 20 парафій УПЦ МП у Вінницькій області переходять у Православну церкву України

У Вінницькій області перейти під юрисдикцію Православної церкви України зголосилося понад 20 парафій УПЦ МП. Про це повідомив керівник прес-служби Вінницької єпархії Православної церкви України протодиякон Владислав Демченко, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Процес переходу парафій з-під юрисдикції УПЦ МП до Православної церкви України набирає обертів. Зараз можемо говорити про те, що таких церковних громад уже понад двадцять. Частина вже оформила свої плани юридично, решта ще в процесі. Але щодня нам телефонують і консультуються", - повідомив Демченко.

За його словами, лише за минулі вихідні в ПЦУ перейшли п'ять парафій.

Зокрема, у Вінниці до Православної церкви України приєдналася парафія скельного Свято-Троїцького храму, розташованого в колишньому командному бункері радянської армії, в гранітних скелях на березі Південного Бугу. Громада храму майже повністю підтримала свого настоятеля протоієрея Олексія Волкова, відомого у Вінниці місіонера, а також капелана-волонтера, який першим зі священиків Вінницької області у 2014 році почав регулярні поїздки на схід для підтримки бійців української армії.

До ПЦУ приєдналася і громада найбільшого і найдавнішого 120-річного храму Вінницької області - ікони Божої Матері "Всіх скорботних радості", розташованого в головному корпусі Вінницького обласного психоневрологічного диспансеру.

Рішення про перехід під юрисдикцію ПЦУ також ухвалюють і парафії в районах області. Так, 23 грудня вибір на користь Православної церкви України зробила громада храму Різдва Пресвятої Богородиці с.Махнівка Козятинського району, а також парафіяни із с.Сальник та с.Гущинці Калинівського району.

Нагадаємо, станом на 21 грудня в ПЦУ у Вінницькій області перейшли 4 парафії.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

З 15 грудня почався перехід парафій УПЦ КП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики