Цензор.НЕТ

26.12.18 13:45

Росія проігнорувала пропозицію України обговорити "велике звільнення заручників" у переддень Різдва, - Геращенко

Українська сторона в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу (ТКГ) досі не отримала відповіді від представників РФ і окремих районів Донецької області (ОРДО), а також отримала відмову від ОРЛО на пропозицію про проведення відеоконференції гуманітарної підгрупи 27 грудня, де пропонувала обговорити нові ініціативи Києва зі звільнення заручників та політв'язнів.

Росія проігнорувала пропозицію України обговорити "велике звільнення заручників" у переддень Різдва, - Геращенко

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написала перший віце-спікер ВР, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко, передає Цензор.НЕТ.

"Українська сторона в ТКГ запропонувала провести 27 грудня відеоконференцію гуманітарної групи, аби ще раз спробувати наблизити позиції в питанні звільнення заручників. Ми передали конкретні пропозиції, списки і запропонували здійснити велике звільнення в форматі 22-22, 39-11 і 33-8 5 січня, в переддень Різдва. Досьогодні ми не отримали жодної відповіді від РФ і представників ОРДО. На жаль, констатуємо, що очікували більш активної і конструктивної позиції і від координатора ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Посла Т. Фріша. Він запропонував провести конференцію 29, а не 27 (ми згодні на 29 грудня, звичайно, але від представників ОБСЄ очікуємо більш зацікавленої позиції і більшої ініціативи у вирішення гуманітарних питань). А представники ОРЛО надіслали листа, в якому відмовилися від скайп-конференції і назвали ініціативи України і звільнення заручників "піар-акцією"", - розповіла вона.

"Розумію, що маріонеткам Кремля всі ініціативи України Кремль наказує називати "піар - акцією", але для 150 людей , які сьогодні утримуються в тюрмах РФ, України і на тимчасово окупованих українських територіях Донбасу, для їхніх родин 5 січня могло б стати найщасливішим днем. Навряд чи затримані і їхні родини вважають пропозиції зі звільнення піаром. Також змушена наголосити, що РФ і її представники всі ці роки не дали жодної письмової відповіді на українські пропозиції. Тільки усно відповідають на групі, що "нас там нет" і це "гражданская вайна". Розумію, чому вони не дають письмових відповідей - не хочуть залишати жодних документів , але це не звільнить РФ від відповідальності за розв‘язання війни і невиконання мінських угод", - додала Геращенко.

"Тим не менш, українська сторона вимагає звільнення заручників і політв‘язнів. Я звернулася до представника України в ТКГ Yevgenij Marchuk, аби 27 грудня, під час скайп-конференції безпекової групи, він також порушив питання перед РФ і ОБСЄ щодо необхідності проведення скайп-конференції гуманітарної групи, з одним питанням - звільнення заручників. Ми готові говорити про різні формати, обговорити кожне прізвище, зробити все для зближення позицій і звільнення затриманих. Було б дуже правильно і гуманно звільнити всіх до Різдва, до 7 грудня 2019 року", - резюмувала вона.

Росія проігнорувала пропозицію України обговорити велике звільнення заручників у переддень Різдва, - Геращенко 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики