Цензор.НЕТ

26.12.18 16:36

У Дніпрі оновили вулицю, яка чекала реконструкції майже 30 років

У Дніпрі завершили комплексну реконструкцію вулиці Курчатова. Менш ніж за півроку тут оновили все – від автошляхів і трамвайних рейок до тротуарів і зелених насаджень.

У Дніпрі оновили вулицю, яка чекала реконструкції майже 30 років

А ще реконструкція вул. Курчатова – елемент якісного перетворення зовнішнього вигляду центральної частини міста, що дасть початок масштабному оновленню Привокзальної площі. Комплексної реновації вул. Курчатова чекала майже три десятки років. Нині вона повністю доступна для автомобілів і громадського транспорту, повідомили в прес-службі мерії.

"Капітальна реконструкція вулиці Курчатова буде стандартом для всього міста. Тут – LED освітлення без зовнішніх дротів, перекладені комунікації, капітальний ремонт дорожнього покриття, трамвайних колій, тротуарного покриття. За таким стандартом перероблятимуться центральні вулиці й не лише вони. Ми повністю прибрали всю зовнішню та виносну торгівлю. Надалі дотримуватимемося такого самого принципу. Загалом ця реконструкція – перша черга подальшої реконструкції Привокзальної площі. Коли ми все це зв’яжемо, будуть і доріжки для велосипедів, й інші види альтернативного транспорту. Скажу одразу: наступного року ми не завершимо реконструкцію Привокзальної площі – вона триватиме кілька років. Плануємо робити новий транспортний хаб. Буде серйозний інфраструктурний проект, що змінить транспортну схему міста", – зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов 26 грудня, під час огляду реконструйованої вулиці Курчатова.

У Дніпрі оновили вулицю, яка чекала реконструкції майже 30 років 01
У Дніпрі оновили вулицю, яка чекала реконструкції майже 30 років 02

Мер також додав: найближчими днями підрядники виправлятимуть незначні недоліки в роботі на вул. Курчатова. Далі на вулиці встановлять зупинкові комплекси. У них не буде торгівлі.

Вулиця Курчатова стала однією з перших ділянок, де системно взялися за тротуари. Також тут відремонтували 17 тис. 536 кв. метрів автодороги. На вулиці працює абсолютно нова мережа освітлення – з енергоощадними світильниками та "прихованими" дротами живлення. Загалом встановили 110 світильників. Також на вулиці прокладено 1,5 км трамвайних колій – в обидва боки руху. Щоб зробити нові колії менш шумними та зменшити вібрацію, на вул. Курчатова використали особливу технологію із залізобетонними конструкціями. Такі механізми й кріплення застосовують лише в трьох містах – Дрездені, Харкові і Дніпрі. Технологія підвищує ремонтоздатність, також збільшуються гарантійні терміни.

Віднині на свій традиційний маршрут повертаються трамваї № 11, № 14 та № 15.

Нові колії змонтовано на спеціальні залізобетонні плити, якими може проїхати спецтехніка та машини швидкої допомоги.

Крім цього, після реконструкції вул. Курчатова повністю відновлено систему дощової каналізації. А ще тут зробили каналізаційні та водопровідні мережі водоканалу. "Зробили все добре. Трамваї стали тихішими. Це – факт. Чекаємо весни, щоб краще все тут роздивитися", – розповіла дніпрянка пані Лариса. Вартість реконструкції вул. Курчатова становить близько 132 млн грн. Гарантія на виконані роботи – 10 років.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики