Цензор.НЕТ

26.12.18 23:28

Філарет про створення ПЦУ: Ми перемогли під Сталінградом, але до Берліна далеко, а попереду ще Курська дуга

Екс-предстоятель УПЦ КП, митрополит Філарет на врученні почесної нагороди "За інтелектуальну відвагу" Незалежного культурологічного часопису "Ї" у Львові порівняв етапи створення ПЦУ з подіями Другої світової війни.

Філарет про створення ПЦУ: Ми перемогли під Сталінградом, але до Берліна далеко, а попереду ще Курська дуга

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише Еспресо.

Виступаючи під час вручення премії, Філарет зазначив:

"Борючись за автокефалію, ми укріпляємо Українську державу. А міцна Українська держава є запорукою миру в Європі. Тому увага всього світу була прикута до цього Собору і взагалі – до визнання Української церкви. Мало хто розумів, чому це Європа вся цікавиться, чи буде й Томос, чи не буде. Чому сприяли цьому Сполучені Штати Америки? Тому що це має епохальне значення – не тільки для України, а й для Європи і для всього світу.

Але на цьому не треба опускати руки, не думати, що боротьба закінчилась. Як я вже своїм архієреям і духовенству сказав – це перемога під Сталінградом, але до Берліна ще далеко. Ще буде Курська дуга. Водночас за державу боремось, а корупцію подолати не можемо. А це – великий гріх. Говоримо про правду, а чинимо неправду. Для чого ви говорите про правду, коли ви дієте несправедливо? Говорити всі можуть і красиво можуть говорить, а зробить не можуть, хоча і хочуть, а не можуть.

І тому потрібно покаяння в своїх гріхах, але покаяння не "ізвінітє" чи "перепрошую". А змінити образ свого життя і змінить свої діяння. От тоді Бог побачить виправлення і благословить. Так само 70 років церква наша знаходилась як у Вавилонському полоні. 70 років! Але, будучи в полоні атеїзму, безбожжя, радянщини цієї, зберігала віру.

Так само як і в Галичині гонили греко-католицьку церкву, але вона зберігалась, в підпіллі, але встояла. І тому Господь, бачачи те, що ми вірні Йому, знищив комунізм, і Радянський Союз розпався, миттєво. Тому що Бог так благозволив. Так і в нашій справі – якщо ми будемо благочестиво жити, просить Божої допомоги, Господь не відкине нас. І ми віримо, що Україна є і буде. І ніяка ворожа сила її не подолає". 

Орден "За інтелектуальну відвагу" - срібна нагорода, яка щорічно вручається Капітулою Незалежного культурологічного часопису "Ї". Кавалерами ордена є 35 осіб, зокрема, Борис Тарасюк, Наталія Яковенко, Мирослав Попович, В'ячеслав Брюховецький, Григорій Грабович, єпископ Борис Гудзяк, Мустафа Джемілєв, Микола Княжицький, Євген Захаров, Леонід Фінберг, Євген Бистрицький та інші.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви - Православна церква України.

З 15 грудня почався перехід парафій УПЦ КП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики