Цензор.НЕТ

27.12.18 15:01

З 1 січня 2019 року в Києві підвищиться квартплата, - КМДА

Підняття цін пояснюють зростанням тарифу на електроенергію.

З 1 січня 2019 року в Києві підвищиться квартплата, - КМДА

З 1 січня 2019 року Київ підніме квартплату в частині обслуговування будинків та прибудинкової території у зв'язку з підвищенням цін на електроенергію, яка використовується для освітлення місць загального користування та функціонування ліфтів у багатоквартирних будинках. Про це повідомив на брифінгу заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Петро Пантелєєв, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Зростає ціна електроенергії для експлуатації ліфтів, освітлення місць загального користування згідно з рішенням Національної комісії, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Цей факт безперечно вплине на збільшення вартості утримування будинків", - повідомив Пантелєєв.

Як пояснила начальник Управління розвитку житлово-комунального господарства департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Віра Радченко, йдеться про те, що НКРЕКП внесла зміни до однієї зі своїх постанов, згідно з якою електроенергія для освітлення місць загального користування, для роботи ліфтів у багатоквартирних будинках, а також для роботи насосного обладнання й індивідуальних теплових пунктів, якщо такі встановлено в будинках, збільшено на 60 коп., тоді як зараз стягується тариф 1,68 грн/кВт.

"З нового року електроенергія подорожчає на 60 коп. Це загрожує тим, що за тиждень до нового року ніхто не зможе врегулювати це питання... Це небезпечна тенденція, коли є ризик того, що люди після нового року виявляться з непрацюючими ліфтами, а якщо є індивідуальний тепловий пункт у будинку і там є насосне обладнання, то тоді це загрожує тим, що не буде й опалення", - повідомила вона. Радченко наголосила, що тариф на освітлення в ліфті і місць загального користування закладено в тариф на утримання будинку та прибудинкової території.

"Є певна процедура, згідно з якою підвищення тарифу потрібно узгодити щонайменше за два тижні з мешканцями, потрібно проводити збори з мешканцями, щоб більше ніж 75% людей були згодні з підвищенням тарифу, але люди не погодяться. Якщо підняти тариф автоматично, то це незаконно, пояснювати людям немає часу, можна лише на збиток собі працювати", - повідомила вона.

За її словами, загрози відключення ліфтів і освітлення в місцях загального користування легше уникнути в будинках, де функціонують об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) за рахунок того, що останні "перекриють цю різницю в тарифі за рахунок інших ресурсів або досягнуть згоди з мешканцями".

"З приватними ЖЕКами будуть проблеми... Тобто кожен постачальник з обслуговування будинку буде зараз сам визначатися, чи готовий він нести збитки чи не готовий, тобто комунальні ЖЕКи, ОСББ і ЖБК швидше за все працюватимуть як і раніше, а за інформацією від ДТЕК, вже 37 приватних ЖЕКів написали офіційне звернення (до компаній-постачальників - УНІАН) з проханням відключити ці послуги по Києву, щоб не нести збитки", - наголосила начальник Управління розвитку житлово-комунального господарства департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики