Цензор.НЕТ

27.12.18 15:41

Закон про перейменування УПЦ МП набув чинності

Текст документа опублікувало офіційне видання Верховної Ради "Голос України".

Закон про перейменування УПЦ МП набув чинності

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

В оприлюдненому законі йдеться про те, що УПЦ МП зобов'язана протягом чотирьох місяців перереєструватися і змінити назву, в якій необхідно вказати свою належність до Російської православної церкви. Церква матиме єдине обмеження - священнослужителі, релігійні проповідники, наставники такої релігійної організації не матимуть доступу до частин і з'єднань Збройних сил України та інших українських військових формувань у місцях їхньої дислокації. Якщо протягом чотирьох місяців з дня набуття чинності законом УПЦ МП не внесе відповідних змін до своєї офіційної назви, її статут втратить чинність у частині, якою визначається повна офіційна назва.

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер, 20 грудня, прийняла в цілому закон, який зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви. Відповідний проект закону (№5309) про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій за основу і в цілому підтримали 240 народних депутатів.

Нині офіційна назва Української православної церкви, що перебуває в канонічному єднанні з Московським патріархатом, - Українська православна церква (УПЦ).

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

З 15 грудня почався перехід парафій УПЦ КП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів

В Українській православній церкві (Московського патріархату) мають намір оскаржити в Конституційному суді закон, що зобов'язує УПЦ МП у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики