Цензор.НЕТ

27.12.18 16:19

Політв'язня Кольченка відправили в штрафний ізолятор, - правозахисниця

Він нічим не завинив перед тюремниками, але потрапив у ШІЗО "за формальним приводом", у зв'язку з наближенням новорічних свят.

Політв'язня Кольченка відправили в штрафний ізолятор, - правозахисниця

Про це в ефірі телеканалу "Прямий" повідомила російська правозахисниця Тетяна Щур, інформує Цензор.НЕТ.

"25 грудня у нього був наш адвокат, який його відвідує регулярно, один або два рази на місяць. Начебто, все було нормально. Саша передавав усім привіт і подяку за підтримку. І вигляд у нього був пристойний. Він розповідав, що він регулярно по годині в день займається в спортзалі. Ніби як рум'янець на щоках з'явився. Все ніби в порядку. Взаємовідносини нормальні в загоні, і ніяких спеціальних дій до нього не застосовується. Не примушують ні до чого ні з боку ФСБ, ні з боку адміністрації колонії. Все тихо, мирно. Сьогодні вранці надійшло повідомлення, що його закривають в ШІЗО на 10 діб за якимось формальним приводом", - розповіла Щур.

Правозахисниця не вбачає в цьому репресій безпосередньо стосовно Кольченка.

"На жаль, такі правила в тюрмах, що в зв'язку зі святами відбувається посилення режиму. І всіх засуджених, які мають важкі статті, прибирають із зони з профілактичною метою. Це такі вимоги режиму", - завершила адвокат.

Нагадаємо, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чирнія затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У серпні 2015 р. російський суд визнав Кольченка винним нібито в підготовці терактів у Криму.

31 травня 2018 року він оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова. 7 червня Кольченко припинив голодування через погіршення стану його здоров'я: у нього впав рівень цукру в крові, став непритомніти, втратив 10 кг ваги.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики