Цензор.НЕТ

27.12.18 20:28

Суддю Кибального, який переховувався в ОАЕ, виправдали у справі отримання $5 тис. хабара, тому що слідчі загубили докази - диктофон і відеокасети

Колишнього голову Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області Юрія Кибального засудили до 3 років обмеження волі умовно.

Суддю Кибального, який переховувався в ОАЕ, виправдали у справі отримання $5 тис. хабара, тому що слідчі загубили докази - диктофон і відеокасети

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судовий репортер" із посиланням на вирок Кобеляцького райсуду Полтавського області від 22 грудня.

У 2008 році суддя без проведення судового засідання прийняв постанову про зміну особі запобіжного заходу з тримання під вартою на підписку про невиїзд. Суддя зазначив, що в засіданні брали участь прокурор і секретар судового засідання, хоча це не відповідало дійсності. Раніше до судді звернувся чоловік і попросив поради, як їм з товаришем добитися відшкодування матеріальної шкоди від особи, яка звинувачується у шахрайстві в особливо великих розмірах. Суддя начебто відповів, що може відпустити цю особу з-під варти і передати їм у руки, щоб вони далі самі вирішували це питання. За послугу суддя нібито захотів $50 тис.

Громадянин (за словами адвокатів судді, також раніше судимий), зрозумівши, що у нього вимагають хабар, звернувся до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину та погодився допомогти у викритті судді Кибального.

За матеріалами справи, спочатку судді передали $5 тис. А решту близько 200 тис. грн після постановлення судового рішення. Того дня суддя з розпорядником начебто поїхали за офісним папером і зупинилися біля кафе "Рандеву" в Павлограді. Там суддя нібито отримав другий транш і сказав розпоряднику, що той має сісти в машину іншого чоловіка і відвезти судове рішення до СІЗО.

Далі відбулося затримання. Задум не був реалізований до кінця, оскільки особу з-під варти не відпустили.

Кибальний вину не визнав, говорив, що діяв законно і ухвалене ним рішення не скасоване.

Суд визнав екс-суддю винним у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні.

В ГПУ повідомили, що диктофон "Олімпус" та відеокасети з записами слідчих дій (допиту свідків, обшуку службового кабінету судді, обшуку службового автомобіля судді та ін) були визнані речовими доказами, але слідчим на зберігання не передавались і в камері речових доказів відсутні. В судовому засіданні суд не зміг їх дослідити.

Суду не надано доказів, що вилучені і оглянуті кошти були саме тими, які заявник отримав від правоохоронних органів для передачі як хабар. Судом не встановлено, що гроші, які, згідно з протоколом, вилучені з автомобіля судді, передавались заявником та були в автомобілі, оскільки із фототаблиць видно, що на сидінні авто лежала барсетка, а фото з коштами в сумці зроблене поза межами автомобіля.

Справа судді Кибального надійшла до суду ще у 2011 році, але не розглядалася у зв’язку з неявкою фігуранта в засідання. Кибальний був у розшуку і у 2014 році його знайшли в Об’єднаних Арабських Еміратах. Екстрадиція тривала 4 роки. Тільки у лютому 2018 Кибального затримали в аеропорту "Бориспіль". 22 грудня 2018 суд, оголосивши вирок, ухвалив негайно звільнити його з-під варти.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики