Цензор.НЕТ

27.12.18 22:36

Ситуацію в Смілі врегульовано, - "Нафтогаз" підписав новий договір з комунальниками міста, заборгованість реструктуризовано

Сьогодні НАК "Нафтогаз України" уклала договір та підтвердила номінації на газ КП "Смілакомунтеплоенерго", яке наразі забезпечує теплом та гарячою водою місто Сміла Черкаської області.

Ситуацію в Смілі врегульовано, - "Нафтогаз" підписав новий договір з комунальниками міста, заборгованість реструктуризовано

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

У повідомленні зазначається:  "Надання номінацій на грудень та січень стало можливим після виконання місцевою владою Сміли та КП "Смілакомунтеплоенерго" вимог статті 22 закону України "Про теплопостачання" - прийняття боргів попереднього теплопостачальника ТОВ "Сміла Енергоінвест" перед Нафтогазом.

"Ситуація в Смілі нарешті врегульована та увійшла до правового русла. Так могло бути вже давно, якби представники місцевої влади не намагалися заробити на цій ситуації короткострокові політичні дивіденди, створюючи незручності для людей. Закон – є закон, обійти його не вдасться. Задля уникнення подібних ситуацій в майбутньому закликаємо місцеву владу відповідально ставитися до використання майна громади та сумлінно сплачувати за спожитий газ", - зазначив перший заступник голови правління Нафтогазу Сергій Перелома.

Нагадаємо, борги перед Нафтогазом у розмірі 85,5 млн грн були накопичені в період з 2010 року, коли за рішенням місцевої влади міські котельні експлуатувалися ТОВ "Сміла Енергоінвест" в рамках спільної діяльності.

Наразі заборгованість реструктуризована – відповідний договір підписаний між Нафтогазом та КП "Смілакомунтеплоенерго" 26 грудня.

Слід зазначити, що у листопаді поточного року "Смілакомунтеплоенерго" відбирало газ несанкціоновано, а це, у відповідності до Кодексу ГТС, тягне за собою оплату комунальним підприємством послуг з балансування природного газу на користь ВАТ "Черкасигаз" з коефіціентом 2.

Нагадаємо, в Смілі з 12 листопада введено надзвичайний стан через відсутність опалення.Рішення про це ухвалила міськрада. Відповідно до цього повідомлялося, що навчальні заклади закриють на невизначений час. Без тепла залишаються житлові будинки, лікарні, дитячі сади і школи.

На оперативній нараді в Державній службі з надзвичайних ситуацій Порошенко заявив, що дає міській владі Сміли та іншим державним структурам кілька годин на відновлення теплопостачання в місті.

Вранці в п'ятницю, 16 листопада віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко повідомив, що в робочому режимі з подачі теплоносія працює 9 котелень.

Пізніше цього ж дня мер Сміли Олексій Цибко заявив, що "Нафтогаз" відмовився підписати угоду про постачання газу, і зараз місто фактично краде газ. Причиною відмови "Нафтогазу" від підписання договору Цибко назвав те, що місцева влада не захотіла брати на себе борги приватної компанії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики