Цензор.НЕТ

27.12.18 23:25

Відносини між Росією і Заходом не покращаться, поки Москва не виконає мінські угоди і не поверне Крим, - глава МЗС Естонії Міксер

Відносини Естонії з Росією неможливо відокремити від контексту відносин між Росією і Заходом загалом, вони не можуть покращитися, поки Москва не змінить свою поведінку.

Відносини між Росією і Заходом не покращаться, поки Москва не виконає мінські угоди і не поверне Крим, - глава МЗС Естонії Міксер

Про це заявив глава МЗС Естонії Свен Міксер, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ERR.ee.

"Неможливо розглядати естонсько-російські відносини у відриві від дій Росії загалом на міжнародній арені і від відносин ЄС і НАТО з Росією", - сказав Міксер.

"Коли ми за рік пережили такі події, як напад у Солсбері, різні кібератаки, а наприкінці листопада напад Росії на українські кораблі в Керченській протоці, то загальний патерн полягає у тому, що Росія поводиться як держава, що не схильна виконувати власні зобов'язання і не демонструє поваги до міжнародного права "- сказав міністр.

Водночас Міксер визнав, що підтримка єдності серед країн, які встановили санкції проти Росії, вимагає постійних зусиль, і що протиріччя між західними країнами в інших сферах також можуть відбитися на єдності щодо Росії.

"Очевидно, що європейська єдність ширше одного тільки питання антиросійських санкцій. Коли в Європі і серед західних союзників існують різкі розбіжності і нерозуміння з різних питань - чи то правила бюджету ЄС, чи торгові тарифи, чи будь-які інші питання - це, безумовно, ускладнює збереження єдності і щодо питання санкцій", - сказав міністр.

"Але треба сказати, що це стало для Росії неприємним сюрпризом. Я вважаю, що зберігається єдність у питанні тиску на Росію, багато в чому це заслуга зроблених нами і країнами, які мислять схожим чином, зусиль. Оскільки Росія періодично нагадує, що вона як і раніше не поважає міжнародне право, це сумним і іронічним чином допомагає зберігати цю єдність", - зазначив Міксер.

Введені проти Росії санкції можуть бути зняті тільки тоді, коли Москва виконає умови, встановлені мінськими угодами, підкреслив Міксер.

"Ми постійно підкреслюємо, що Росія знає, які її зобов'язання, наприклад, у тому, що стосується дотримання Мінських угод. Росія добре знає і те, що з точки зору міжнародного права Крим є частиною цілісної території України, а анексія Криму Росією є незаконною. Насправді, обмежувальні заходи, введені проти Росії, пов'язані з цілком конкретними критеріями. Вони не пов'язані з тим, чи зробить Росія ще якесь порушення міжнародного права чи ні, пом'якшення цих санкцій може відбутися тільки тоді, коли будуть загладжені дії проти територіальної цілісності і суверенітету України, суверенітет і територіальна цілісність України будуть відновлені, а мінські угоди будуть виконані в повному обсязі", - підсумував глава естонського МЗС.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики