Цензор.НЕТ

28.12.18 10:28

Дружина і дочка Сущенка отримали право на тривале побачення з ним у січні, - Фейгін

Громадський захисник незаконно засудженого в Росії журналіста Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін заявив про важливість прецеденту - отримання ним від керівництва ВК-11 офіційного підтвердження, що він може відвідувати в колонії свого підзахисного.

Дружина і дочка Сущенка отримали право на тривале побачення з ним у січні, - Фейгін

Про це Фейгін розповів Укрінформу, передає Цензор.НЕТ.

"Отримав офіційний папір від начальника ВК-11 Віктора Масалітіна про те, що я можу відвідувати свого підзахисного Романа Сущенка. Маючи раніше проблеми з відвідуванням, я спеціально наполягав на цьому. І на мій погляд, отримання цього документа є важливим прецедентом, на який можуть посилатися інші особи, зацікавлені у відвідуванні українських політв'язнів у Росії", - сказав Фейгін.

За його словами, він неодноразово стикався з тим, що когось не допускали до українських політв'язнів. Однак у відповідному російському законі йдеться про безумовне право допуску "осіб, що надають юридичні послуги". При цьому важливо, що в законі не йдеться про громадянство цих осіб.

"Повторюся, що отримання зазначеного паперу - важливий прецедент. Але з іншого боку, в цьому випадку нічого не можна гарантувати, оскільки за останні кілька років російське правосуддя ще більше деградувало. І в цих умовах не можна очікувати суворого виконання закону. Але пробувати використовувати цю можливість потрібно", - вважає юрист.

"Тепер уже можу сказати, що близькі родичі Романа Сущенка, дружина Анжеліка і дочка Юлія, отримали право на тривале побачення з ним - три дні, дві ночі. Побачення це відбудеться протягом січня", - сказав Фейгін.

Нагадаємо, Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

Протягом двох днів після арешту ніхто не знав про долю журналіста, йому не давали зв'язатися ні з дружиною, ні з адвокатом, ні з представниками українського посольства в РФ. Пізніше члени Громадської спостережної комісії Москви випадково виявили його в слідчому ізоляторі ФСБ "Лефортово" під час інспекційного візиту. На той момент Лефортовський районний суд Москви вже заарештував українця на два місяці.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Польща вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, - депутат Сейму Свєнціцький. ВIДЕО

7 жовтня 2016 року йому пред'явили звинувачення в "шпигунстві" за статтею 276 КК РФ, яка передбачає покарання у вигляді 20 років позбавлення волі. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є працівником Головного управління розвідки Міноборони України і нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що є державною таємницею". У ГУР Міноборони це спростували. Сам журналіст відкидає звинувачення ФСБ РФ і не визнає своєї провини.

Пізніше захисника Сущенка Марка Фейгіна позбавили статусу адвоката. Він представляє Сущенка тільки як громадський захисник.

4 червня 2018 року Мосміськсуд засудив українського журналіста до 12 років колонії суворого режиму за шпигунство (ст. 276 КК РФ). 12 вересня Верховний суд Росії визнав вирок законним.

МЗС України висловив протест, вимагаючи від РФ негайно скасувати незаконний вирок у справі Сущенка та забезпечити його звільнення і повернення в Україну. До цих закликів приєдналися і міжнародні організації, такі як ЄС, ОБСЄ, Міжнародна і Європейська федерації журналістів (IFJ / EFG) та ін.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики